Trening przed 51 LPZP im. Franciszka Żwirki

49 LPZP - kolejka do tankowania fot. Adam W

Osiem załóg kadrowych trenowało w Pobiedniku Wielkim przed 51 Lotem Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki. Trening ten był elementem przygotowawczym przed Rajdowymi Mistrzostwami Europy, które już za miesiąc odbędą się w słowackiej Dubnicy. W treningu uczestniczyli również zawodnicy, chcący przygotować się dobrze przed krakowskim „lotem”.

W czasie treningu zawodnicy wykonali po dwie trasy nawigacyjne i kilkadziesiąt lądowań treningowych. Widać, że zawodnicy kadry są w formie i szykują nam się bardzo emocjonujące zawody! Na czele oczywiście doświadczeni mistrzowie, ale wartym uwagi jest fakt, iż młodzież nie ustępuje pola i depta starszym kolegom po piętach ;-). Pojawiły się też nowe twarze, co bardzo cieszy wszystkich zaangażowanych w sport samolotowy.

Trening wygrał Bolesław Radomski z Dariuszem Lechowskim z 223pktami karnymi, a tuż za nim był Janusz Darocha, Zbigniew Chrząszcz (227 pkt)

Piątek zacznie się bardzo wcześnie, gdyż chcemy przeprowadzić dwa obloty trasy tuż przed zapowiadanymi po południu burzami w rejonie Krakowa i okolic. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze a duch rywalizacji sportowej pomoże wszystkim w osiąganiu wysokich wyników.

Źródło: Polish Flying Team
comments powered by Disqus