Przejdź do treści
Dominika Kasieczko podczas przelotu przez główną grań Alp (fot. kadr z filmu na FB)
Źródło artykułu

Wesprzyj projekt "Red Bull X-Alps Team Polska"

Dominika Kasieczko jest pierwszą kobietą, która będzie reprezentować Polskę w jednym z najtrudniejszych rajdów przygodowych Red Bull X-Alps 2019. Zawodniczka znalazła się w prestiżowym gronie 32 pilotów i pilotek paralotni na świecie, którzy podejmą się wyzwania przemierzenia Alp od Salzburga po Monako tylko na paralotni i własnych nogach.

Dominika wraz z innymi zawodnikami stanie na linii startu 16 czerwca 2019 r. i będzie mieć tylko 12 dni, by pokonać trasę, która wiedzie od Salzburga do Monako, przez Alpy. Podczas tego wyścigu piloci będą się zmagać z siłami natury, trudnością terenu, własnymi słabościami i podejmą się wręcz nieludzkiego wysiłku, by dotrzeć do Monako.

W tych zawodach bardzo liczy się drużynowe współdziałanie, bo codziennie trzeba podejmować mnóstwo decyzji taktycznych, często w trudnych warunkach pogodowych, terenowych i pod wpływem zmęczenia. Z Dominiką na podbój Alp wyruszą jej supporterzy sportowi: Jakub Poburka (ratownik TOPR, pilot paralotniowy, uczestniczył w wyprawie Andrzeja Bargiela na K2) i Monika Przeczewska (pilotka  paralotni),a także pierwszy raz w historii w polskim teamie znajdzie się profesjonalny fotograf – Paweł Biegun, odpowiedzialny wyłącznie za dokumentowanie całego wydarzenia. Team musi pokonać ponad 1000 km tylko na paralotni lub na własnych nogach. Trasa jest tak zaplanowana, by obowiązkowo znaleźć się w specjalnych, trudno dostępnych punktach zwrotnych jak np. Eiger czy Mont Blanc.

Dominika Kasieczko zbudowała team, pozyskała sponsorów, a także uruchomiła nową stronę internetową. Na stronie www.polakpotrafi.pl uruchomiła zbiórkę publiczną, żeby zgromadzić brakujące środki. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów sprzętu, wyposażenia, odzieży specjalistycznej, rekonesansu trasy, podróży i treningów.

Przygotowania do rajdu Red Bull X-Alps to ciężkie treningi każdego dnia zarówno wytrzymałościowe, techniczne, jak i mentalne. Tak naprawdę cały swój czas poświęcam na doskonalenie formy – mówi Dominika Kasieczko.

Mam odwagę realizować marzenia, po które sięga niewiele kobiet na świecie – dodaje Dominika Kasieczko. Czy Red Bull X-Alps jest zatem dla kobiet? – Myślę, że tak, bo kobiecość to m.in. wrażliwość, siła, determinacja, intuicja – twierdzi.

Poczynania polskiego teamu możecie śledzić na fejsbukowym fanpage'u facebok.com/zelaznamucha oraz na stronie www.dominikakasieczko.pl

Mamy nadzieję, że pomożesz nam wesprzeć naszych zawodników, by mogli skoncentrować swoją energię na trudnych treningach fizycznych, sprawnościowych i mentalnych – mówią członkowie Red Bull X-Alps Team Polska.

Projekt "Red Bull X-Alps Team Polska" można wesprzeć do 20 maja 2019 r. na stronie www.polakpotrafi.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony