W.Brytania: cztery śmiertelne ofiary zderzenia samolotu ze śmigłowcem

Szczątki śmigłowca Guimbal Cabri G2 (fot. dailymail.co.uk)

Istnieją obawy, że cztery osoby zginęły w piątek wskutek powietrznej kolizji samolotu ze śmigłowcem koło wioski Upper Winchendon niedaleko miasta Aylesbury w hrabstwie Buckinghamshire na północny zachód od Londynu - poinformowały brytyjskie media.

Nie podano na razie bliższych szczegółów wypadku, który wydarzył się około południa czasu lokalnego (około godziny 13 czasu polskiego).

Obie uczestniczące w kolizji maszyny wystartowały z lotniska Wycombe Air Park w miejscowości Booker w hrabstwie Buckinghamshire, odległego od miejsca wypadku o ponad 30 kilometrów. W śmigłowcu Guimbal Cabri G2 produkcji francuskiej oraz w jednosilnikowym samolocie Cessna 152 znajdowały się po dwie osoby i prawdopodobnie wszystkie one nie żyją. Według danych z radarów, kolizja nastąpiła na wysokości około 300 metrów.


Szczątki samolotu Cessna 152 (fot. BBC)

Miejsce katastrofy znajduje się niecałe dwa kilometry od zbudowanej pod koniec XIX wieku przez rodzinę Rothschildów i otwartej obecnie dla szerokiej publiczności monumentalnej neorenesansowej wiejskiej rezydencji Waddesdon Manor.

Źródło: PAP
comments powered by Disqus