Przejdź do treści
Projekt "Nawigator z Poznania" (fot. polakpotrafi.pl)
Źródło artykułu

Wesprzyj projekt "Nawigator z Poznania"

Konrad Tuszewski zwrócił się do fanów lotnictwa z apelem o wsparcie projektu pt. "Nawigator z Poznania".

Celem projektu jest wydanie drukiem książki o Leonie Piechockim, nawigatorze RAF-u, który latając w słynnej eskadrze do zadań specjalnych 1586 między innymi dokonywał zrzutów z pomocą dla polskich partyzantów.

Leon Piechocki urodził i wychował się w Poznaniu, gdzie skończył studia zdobywając tytuł inżyniera. Jego kariera zawodowa rozwijała się doskonale na poznańskim lotnisku Ławica. Ma wielkie plany. Nadchodzi wrzesień 39. Do wojska zgłasza się na ochotnika. Nieomal z całą rodziną żegna się na zawsze. Po ucieczce przez całą walczącą Europę trafia do Anglii, a po szkoleniu w Kanadzie jako nawigator do dywizjonu 301, wspomnianej eskadry specjalnej 1586.

Książka opisuje na podstawie dokumentów i pamiętnika Leona jego niezwykłe, pełne napięcia losy także po zakończeniu II Wojny Światowej. Decyduje się na pozostanie w Anglii kiedy dowiaduje się jaki los spotkał po powrocie do Polski jego kolegów. Trafiają do więzienia, a często skazywanii są na najwyższą karę. W losy Leona wplatają się dokonania fikcyjnych postaci, Cichociemnych braci bliźniaków, którzy nie składają broni po zakonczeniu II Wojny Światowej próbując przeciwdziałać narzuconej przez sowietów władzy w Polsce.

Całkowity budżet projektu to 29 000 złotych, na który składają się redakcja tekstu, korekty, projekty graficzne, przygotowanie ilustracji oraz oczywiście sam druk. O ile zebrana kwota przekroczy zakładaną o 5 000 złotych nadwyżkę przeznaczę na promocje książki. Kolejne kwoty planuje wydać na tłumaczenie książki na język angielski. Jej ewentualne wydanie w Wielkiej Brytanii wspierać będzie moja kuzynka, Ewa, córka Leona Piechockiego – mówi Konrad Tuszewski, autor książki "Nawigator z Poznania".

Projekt "Nawigator z Poznania" można wesprzeć do 5 grudnia 2020 r.

Więcej informacji na stronie: www.polakpotrafi.pl/projekt/nawigator-z-poznania

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony