Rozkład rejsów PLL LOT podczas remontu lotniska im. Fryderyka Chopina we wrześniu

PLL LOT

W związku z zaplanowanym na pierwsze trzy weekendy września remontem skrzyżowania pasów startowych na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie, LOT dostosował rozkład rejsów do możliwości wykonywania operacji w tych dniach.

Przez trzy pierwsze weekendy września bieżącego roku, to jest w dniach 4, 5, 11 i 18 września, na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie trwać będzie remont skrzyżowania pasów startowych, co uniemożliwi przewoźnikom operującym do tego portu lotniczego wykonywanie rejsów zgodnie z rozkładem. Dostępne w tym czasie drogi startowe pozwolą w przypadku PLL LOT na wykonywanie rejsów wyłącznie samolotami ATR 72 i ATR 42.

W dniach 4, 5, 11 oraz 18 września rozkład lotów PLL LOT z Warszawy będzie znacznie ograniczony. Modyfikacje rozkładu dotyczyć będą także dni 3, 6, 10, 12, 17 i 19 września, to jest poprzedzających i następujących bezpośrednio po datach, w których prowadzony będzie remont. Zmiany polegać będą na konieczności odwołania niektórych wieczornych i porannych rejsów europejskich i krajowych. Połączenia z portów regionalnych wykonywane będą bez zmian.

W dniach 4, 5, 11 oraz 18 września samoloty ATR należące do Eurolotu, operujące na rejsach PLL LOT wykonywać będą tylko połączenia do określonych miast europejskich i portów krajowych, natomiast niektóre rejsy wykonywanie samolotami odrzutowymi Embraer 145, 170 i 175 oraz Boeing 737 zostały przeniesione do innych polskich portów. Liczba rejsów krajowych i zagranicznych dostosowana została do możliwości sprzętowych i operacyjnych w tych dniach.

W związku z brakiem możliwości wykonywania rejsów transatlantyckich z lotniska Chopina podczas remontu, do systemu rezerwacyjnego wprowadzono dodatkowe rejsy do Nowego Jorku, Chicago i Toronto z portów regionalnych - Gdańska, Rzeszowa i Katowic. Zmiana rotacji samolotów B767 w tych dniach pozwoliła ponadto na uruchomienie rejsów pomiędzy Krakowem i Nowym Jorkiem. Połączenie to przewidziane jest zazwyczaj tylko w letnim rozkładzie lotów, to jest do końca sierpnia.

Rejsy czarterowe, które miały startować z lotniska Chopina, podczas remontu pasa, będą operowały z Łodzi i Katowic. LOT na bieżąco informuje biura podróży o tym, skąd startować będą poszczególne rejsy. Biura podróży będą kontaktować się bezpośrednio z pasażerami, którzy wykupili wyjazdy za ich pośrednictwem oraz będą odpowiedzialne za organizację transportu Klientów do portów regionalnych. Z pasażerami, którzy sami wykupili bilety indywidualne na rejsy czarterowe w ramach oferty Charter Mix, kontaktować się będą przedstawiciele PLL LOT.

Wszystkie zmiany w rozkładzie zostały wprowadzone z odpowiednim wyprzedzeniem. Już w kwietniu 2010 roku z systemów rezerwacyjnych usunięto rejsy, które musiały zostać odwołane z powodu remontu. Pasażerowie, którzy posiadali rezerwacje na odwołane rejsy zostali niezwłocznie poinformowani o zmianach w rozkładzie, a rezerwacje zostały zgodnie z ich wolą odwołane lub zmienione na inne dostępne terminy.

Sprzedaż biletów na rejsy PLL LOT poprzez stronę internetową LOT.com została w pełni
skoordynowana z ograniczeniami, jakie będą występować podczas trwania prac
remontowych na lotnisku. Nie ma więc obaw, że potencjalni klienci założyli lub założą
rezerwację na rejs, który został odwołany.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT latają do ponad 50 miast w Europie i Ameryce Północnej. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie 21,200 rejsów dziennie do 1,172 portów lotniczych w 181 krajach. W 2012 roku LOT rozpocznie eksploatację samolotów najnowszej generacji - Boeing 787 Dreamliner.

Źródło: PLL LOT
comments powered by Disqus