Maluch dla Toma Hanksa na Lotnisku Chopina

Prezentacja wyremontowanego Malucha dla Toma Hanksa (fot. Bielsko-Biała dla Toma Hanksa)

PLL LOT zapraszamy na briefing prasowy, podczas którego prowadzone będą rozmowy o szczegółach finału akcji "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa", czyli o tym co Maluch robi na Lotnisku Chopina i jak będzie wyglądać jego podróż na pokładzie Dreamlinera LOT-u do swojego nowego właściciela w Los Angeles.

Briefing odbędzie się na Lotnisku Chopina w Warszawie (poziom odlotów, w strefie ogólnodostępnej, między wyspami D i E) we wtorek, 21 listopada 2017 r. Początek o godz. 11:00.

Rozmowy z organizatorką akcji oraz przedstawicielami partnerów potrwają do godz. 11:15. Swoją obecność potwierdzili m.in. Monika Jaskólska, Rafał Sonik, Stefan Malczewski Członek Zarządu ds. korporacyjnych LOT oraz Prezes Lotniska Chopina w Warszawie a także Przedstawiciele bielskich firm tworzących unikalnego Fiata 126p - BB Oldtimer Garage, Carlex Design, Jadęzabiorę.pl

Kolejnym punktem programu będzie wykonanie zdjęcia grupowego partnerów akcji "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa" (godz. 11:16 - 11:20).

Po godz. 11:20 będzie można przeprowadzić wywiad oraz złożyć podpis w księdze pamiątkowej dla amerykańskiego aktora. Jeżeli ktoś ma ochotę przesłać pozdrowienia dla Toma Hanksa to może wpisać je do tej księgi. Ta właśnie ksiega trafi w jego ręce wraz z samochodem.

Przypomnijmy, iż pod koniec października ubiegłego roku w sieci pojawiły się fotografie aktora, który podczas swojego pobytu w Budapeszcie pozował na tle stojących na ulicach tego miasta maluchów. Publikacja zdjęć spotkała się z dużym zainteresowaniem polskich fanów, którzy postanowili zrobić prezent Hanksowi.

Auto dla wybitnego aktora, zakupione w Suwałkach za 8,5 tys. zł, trafiło do Bielska-Białej zimą. Pieniądze na zakup ofiarował zwycięzca Rajdu Dakar w 2015 roku w jeździe na quadach Rafał Sonik. Samochód jest oryginalny i został wyprodukowany w 1974 r., a przed wysyłką przeszedł generalny remont. Początkowo był seledynowy, a teraz jest biały. Jest to dar mieszkańców Bielska Białej dla Toma Hanksa, który ostatnio podkreslał, że jest wielkim fanem maluchów.

 
(fot. BB Oldtimer Garage)

Pomysłodawczyni akcji „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa” - Monika Jaskólska - powiedziała, że prezentacja, która przyciągnęła do centrum handlowego Gemini setki mieszkańców miasta, zbiegła się z 61. urodzinami gwiazdora. Bielszczanie odśpiewali mu tradycyjne „Sto lat”, a aktor z telebimu podziękował za życzenia.

Prace nad nim pochłonęły 700 godzin, mnóstwo pracy i serca ale dla tego efektu i celu było warto. Wykonano remont blacharski, malowanie i mechanikę. Poprawiono także wnętrze auta. Znalazł się również element nawiązujący do Bielska-Białej – logo miasta umieszczone na drążku zmiany biegów. Jeśli chcecie zobaczyć jak wyglądała praca nad doprowadzeniem "Malucha dla Toma Hanksa" do obecnego stanu zapraszamy na stronę BB Oldtimer Garage.

Źródło: PLL LOT
comments powered by Disqus