LOT wystartował do Seulu

LOT wystartował do Seulu (fot. Lotnisko Chopina)

Dreamliner LOT-u wystartował w pierwszy rozkładowy rejs z Warszawy do Seulu. Od tej pory samoloty polskiego przewoźnika będą obsługiwały tę trasę regularnie – aż trzy razy w tygodniu, oferując najwygodniejszą i najbardziej efektywną podróż między Europą a Koreą Południową. Seul to trzeci azjatycki kierunek LOT-u i drugi – po Tokio – otworzony w tym roku.

Rejsy między Warszawą a Seulem są realizowane wyłącznie najnowocześniejszymi samolotami świata – Boeingami 787 Dreamliner, od 17 października w każdy poniedziałek, środę i sobotę. Rejsy powrotne z Seulu do Warszawy zaplanowane są na wtorki, czwartki i niedziele. LOT jest pierwszym przewoźnikiem w Europie Środkowo-Wschodniej, który łączy tak wiele europejskich miast z Koreą Południową.

„Nasi klienci potrzebują wygodnej oferty na połączenia, z dobrym rozkładem i maksymalnie krótkimi przesiadkami. Odpowiadamy na tę potrzebę. W naszej siatce jest dziś niespełna 60 europejskich miast i dla znakomitej większości ich mieszkańców mam dobrą wiadomość: nie muszą już przesiadać się w dużych i zatłoczonych hubach zachodniej Europy. Mogą wybrać rejs LOT-em przez Warszawę. Podróżowanie do Korei Południowej jeszcze nigdy nie było tak proste i wygodne" – mówi Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

„To już szósta dalekodystansowa trasa w siatce Polskich Linii Lotniczych LOT z Lotniska Chopina. A im więcej takich tras w siatce przewoźnika, tym większe znaczenie lotniska, które pełni rolę hubu przesiadkowego. My chcemy pełnić taką rolę  dla całego regionu i dlatego z radością przyjmujemy każde nowe połączenie LOT-u, które wzmacnia pozycję Warszawy na komunikacyjnej mapie Europy. Cieszę się, że LOT jest silnym i wiarygodnym partnerem i że ma energię do rozwoju. Życzę bezpiecznych lotów na nowej trasie z Warszawy do Seulu i oczywiście jak największego obłożenia miejsc w samolotach" – mówi Mariusz Szpikowski, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Jednym z największych atutów nowego połączenia do Seulu jest maksymalnie krótki czas podróży nie tylko z Polski, ale także z innych krajów regionu. Dzięki dogodnemu rozkładowi LOT umożliwia podróż z takich miast jak Wrocław, Sztokholm czy Kopenhaga z jedną, krótką i komfortową przesiadką w Warszawie. Na przykład czas przesiadki z Wilna, Pragi czy Budapesztu będzie wynosił zaledwie 40 – 50 min. Pozwala to zaoszczędzić nawet kilka godzin względem połączeń, które dziś oferują inni europejscy przewoźnicy.

„Dzięki temu LOT ma ofertę najlepiej dostosowaną do potrzeb pasażerów podróżujących biznesowo. Widzimy to w systemach rezerwacyjnych. Koreańskie firmy, które zainwestowały w Polsce już ponad 750 mln Euro, a w całej Europie Środkowo-Wschodniej wielokrotnie więcej, wybierają bezpośrednią podróż LOT-em, bo to oszczędność czasu, komfort i najwyższa jakość obsługi" – dodaje Rafał Milczarski.

Rejs z Warszawy do Seulu trwa niewiele ponad 10 godzin. Na pokładzie Dreamlinera LOT-u pasażerowie mają do dyspozycji trzy klasy podróży – LOT Business Class z fotelami rozkładającymi się do pozycji płaskiego łóżka oraz kuchnią niczym z najlepszej restauracji; LOT Premium Economy Class z większą, indywidualną przestrzenią, wygodnymi fotelami z podnóżkami, podparciami dla ud, stolikami koktajlowymi oraz bogatym menu, oraz LOT Economy Class z nowoczesnymi fotelami z indywidualnymi ekranami rozrywki pokładowej i gniazdami USB oraz świeżymi i urozmaiconymi posiłkami serwowanymi podczas rejsu.

„Uruchomienie bezpośrednich rejsów zawsze wyzwala potencjał w sektorze turystycznym. Dzięki naszemu połączeniu wielu Polaków zdecydowało się odwiedzić Koreę Południową, choć wcześniej nie miało takich planów. Bardzo do tego zachęcam, bo nie bez powodu Seul nazywany jest miastem, które nigdy nie zasypia a sami Koreańczycy Włochami Azji!" – mówi prezes LOT-u.

Rocznie na trasie Polska – Korea Południowa podróżuje około 30 tysięcy osób, a z całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej ponad 350 tysięcy. Prognozy mówią o co najmniej 8% procentowym wzroście rok do roku, w kolejnych latach. Bezpośrednie rejsy sprawiają też, że rozwija się także ruch turystyczny z Korei Południowej do Polski.

„Również mieszkańcy Korei, którzy nie znają jeszcze dobrze Polski, dzięki naszej ofercie decydują się nas odwiedzić i poznać. Mamy nadzieję, że LOT stanie się linią pierwszego wyboru dla klientów azjatyckich, w tym dla ludzi biznesu, którzy doceniają jakość produktu i standard obsługi na pokładzie LOT-owskich Dreamlinerów, za które odpowiada specjalnie przeszkolony i starannie wybrany, dedykowany personel Elite Fleet" – dodaje Rafał Milczarski.

Specjalnie z myślą o pasażerach podróżujących między Warszawą a Seulem LOT oferuje między innymi koreańskie menu, natomiast w systemie rozrywki pokładowej znajdują się koreańskie filmy, a cały system rozrywki pokładowej jest dostępny w koreańskiej wersji językowej. Na pokładzie zawsze znajduje się osoba z personelu pokładowego mówiąca po koreańsku.

Seul jest jednym z najważniejszych ośrodków biznesowych w Azji oraz kolebką wielu gigantycznych, znanych na całym świecie koncernów, które od wielu lat inwestują w Polsce. Stolica Korei Południowej jest więc naturalnym kierunkiem dla LOT-u, za którym jednoznacznie przemawiają dane ekonomiczne, zarówno jeśli chodzi o przewóz pasażerów jak i cargo. Polska jest największym celem inwestycyjnym Korei w  Europie Środkowo – Wschodniej i 5-tym na Starym Kontynencie. Imponujący wynik opiewający na sumę 825 mln USD czyni ten kraj drugim, zaraz po Japonii, azjatyckim inwestorem w Polsce. Co więcej, aż 60% importu i eksportu z tym państwem stanowi elektronika i sprzęt multimedialny, plasując rynek koreański na drugim po Chinach miejscu w rankingu partnerów gospodarczych Polski w Azji pod względem wymiany handlowej.

Uruchomienie rejsów do Seulu to element realizacji strategii rentownego wzrostu przyjętej przez LOT. Seul to drugie, po Tokio, nowe połączenie dalekiego zasięgu, otworzone w tym roku przez LOT. Tym samym polski przewoźnik rośnie w siłę na rynku azjatyckim – obecnie oferuje połączenia do trzech najważniejszych azjatyckich miast – Seulu, Tokio i Pekinu.

LOT rozwija też inne połączenia dalekiego zasięgu. Niedawno ogłosił uruchomienie kolejnych połączeń do Ameryki Północnej – do Newark i Los Angeles.

Bilety do Seulu dostępne są w sprzedaży we wszystkich kanałach, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel i u agentów.ewark to dla LOT-u czwarte lotnisko w Ameryce Północnej. Połączenia z Warszawy do Newark będą realizowane w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele.

Źródło: PLL LOT
comments powered by Disqus