Wypadek CubCrafters Carbon Cub na płytkiej wodzie (film)

Wypadek CubCrafters Carbon Cub na płytkiej wodzie, fot. youtube

Niedawny wypadek samolotu CubCrafters Carbon Cub popularnego bush pilota Cory Robina przynosi ważne lekcje. Całość została nagrana przez świadków, a także kamerami zainstalowanymi na samolocie, dzięki czemu możemy dokładnie zobaczyć sekwencję zdarzenia podczas podchodzenia do lądowania na mieliźnie (bardzo powszechną technikę wśród bush pilotów).

Sprawy nie potoczyły się zgodnie z planem, ale i tak szczęśliwie dla pilota, który nie odniósł obrażeń. Na filmie możemy zobaczyć niesamowicie imponujący pokaz brania odpowiedzialności za własne błędy, Robin rozpoczyna nagranie od prostego stwierdzenia: „Spieprzyłem”.

Oto, co mówi, że się wydarzyło. Po zainstalowaniu nowego zbiornika paliwa wymaganego do długich przelotów i po udanym lądowaniu na innej mierzei, zawór był otwarty na ten zbiornik, a gdy został on opróżniony, silnik się „zakrztusił” i zgasł nawet po tym, jak Robin przekręcił zawór na inny zbiornik. Najwyraźniej było już wtedy za późno. Na szczęście w miejscu zdarzenia woda miała 40-50 cm głębokości. Wideo dokumentujące przebieg zdarzenia:

Źródło: planeandpilotamag.com
comments powered by Disqus