Przejdź do treści
Samolot wpada w korkociąg po zrzucie skoczków, planeandpilotmag
Źródło artykułu

Samolot po zrzucie skoczków wpada w korkociąg (film)

W ostatnich dniach zostało upublicznione nagranie wideo z incydentu, do którego doszło na początku października w Republice Południowej Afryki. Na filmie możemy zobaczyć, jak Beechcraft King Air C90 leci powoli na wysokości 16 tys. stóp, gotowy do zrzucenia dziewięciu skoczków, którzy znajdowali się na jego okładzie. Następnie kilku z nich wyskakuje przez tylne drzwi po stronie pilota, a samolot zaczyna wymykać się spod kontroli.

Gdy tylko opuścili pokład, statek powietrzny wpadł w korkociąg i samoistnie wykonywał manewry do których nie jest zatwierdzony. W ich trakcie zbliżył się do spadających skoczków, omal ich nie zahaczając.

Ostatecznie nikt nie odniósł obrażeń i zarówno spadochroniarze, jak i samolot wylądowali bezpiecznie na ziemi. Incydent został niezwłocznie zgłoszony organowi ds. bezpieczeństwa i szkolenia Republiki Południowej Afryki, a po analizie zdarzenia, pilot wraz z zespołem spdochroniarzy wprowadził poprawki w procedurze opuszczania samolotu i nie zanotowano już dalszych incydentów.

Wideo dokumentujące przebieg zdarzenia: 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony