Nadchodzi model G5 – tania awionika od Garmina

Garmin G5

Firma Garmin International ogłosiła wprowadzenie nowego produktu: wskaźnika parametrów lotu G5 dedykowanego amatorskim konstrukcjom. Urządzenie ma zastąpić fabrycznie montowane EFIS  za ułamek ich ceny i ma być kompatybilne z wieloma modelami samolotów.

Urok G5 polega na tym, że jego montaż trwa niecałą godzinę. Nie jest to żadne zrób to sam. Wystarczy zwrócić się o pomoc do profesjonalnego warsztatu. Nie ma potrzeby wycinania dodatkowych otworów w tablicy przyrządów, wystarczy wyjąć stare urządzenie i zastąpić je G5. Nadaje się on do montażu w miejsce standardowego 3-1/8 cali (79,4 mm) wskaźnika parametrów lotu,  może być więc łatwo zintegrowany z kokpitem statku EAB/LSA. Montaż dodatkowo ułatwiają wbudowane wejścia Pitot/Static, które można łatwo zintegrować z istniejącym układem ciśnienia statycznego samolotu.

Na 3,5- calowym wyświetlaczu LCD wyświetlane są: pozycja, opcja Ground Track, wysokość, prędkość lotu, prędkość względem ziemi, prędkość pionowa, slip/skid, odchylenie kursu (boczne) i odchylenie pionowe, a także dedykowana strona wskazań HSI.

Dostawy Garmina G5 mają ruszyć we wrześniu. Cena urządzenia została skalkulowana na poziomie ok. 1199 dolarów. 

Źródło: planeandpilotamag.com
comments powered by Disqus