X Krasnostawski Piknik Paralotniowy CHMIELOTY

Krasnostawski Piknik Paralotniowy CHMIELOTY (fot. Krasnostawskie Stowarzyszenie Paralotniowe)

Dziesięć lat, niby mało a jednak szmat czasu... i tak oto w tym roku doczekaliśmy się pięknego jubileuszu. Dziesiąta edycja pikniku już tuż tuż.

Krasnostawskie Stowarzyszenie Paralotniowe zaprasza na jubileuszowy X Ogólnopolski Piknik paralotniowo-lotniowy CHMIELOTY 2019, który odbędzie się w dniach 23-25 sierpnia 2019 r. w Krasnymstawie.

No właśnie tak jak w tytule X edycja pikniku aż się wierzyć nie chce, że to już dziesięć lat minęło od pierwszego spotkania na krasnostawskich błoniach a chętnych na przyjazd nie ubywa. W tym roku rezerwujemy wekend na wspólne latanie od 23 do 25 sierpnia i w tym czasie robimy zamieszanie nad krasnostawskim niebem. Tradycyjnie pierwsi goście zameldują się w piątek z rana a my będziemy rozkładać nasze mini miasteczko – mówią organizatorzy. Uroczyste rozpoczęcie pikniku zaplanowano na 23 sierpnia na godzinę 17:00.

Startowisko CHMIELOTÓW wytyczone będzie na terenie boisk zarządzanych przez MOSiR Krasnystaw, będących własnością Urzędu Miasta Krasnegostawu, a położonych na błoniach Miasta. Dojazd na CHMIELOTY się nie zmienił i jest bardzo prosty bo nie trzeba wjeżdżać do miasta, tylko jechać obwodnicą (E17). Po zjechaniu z jedynego ronda na obwodnicy kierując się do centrum miasta, skręcamy w prawo na błonia. Po chwili będzie wyeksponowany duży baner, więc trudno będzie nie trafić.

Zrezygnowaliśmy z opłaty wpisowej ale rejestracja uczestników jak najbardziej będzie obowiązkowa. Jak każda impreza i nasza ma regulamin, który będzie obowiązywał wszystkich uczestników. Na miejscu organizujemy katering, punkt informacyjny, dla chętnych podniebnych przygód z tej fajniejszej perspektywy będzie możliwość odbycia lotów na motolotni lub paralotni w tandemie, w tym roku również obowiązujacą walutą na pikniku bedzie Glajcar – zachęcają organizatorzy.

Dodatkowo będzie można nabyć koszulki okolicznościowe i UWAGA mamy jeszcze kolekcjonerskie znaczki pocztowe w bloczkach i kartki pocztowe z Pierwszej Paralotniowej Poczty to już są ostatnie sztuki a tych znaczków już nigdy nie dodrukujemy – dodają.

Piloci korzystający ze startowiska w dniach pikniku zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem i stosowania się do jego postanowień. Obowiązuje posiadanie ważnego Świadectwa Kwalifikacji i ubezpieczenia OC.

Dzięki uprzejmości UM i MOSiR Krasnystaw, startowisko będzie przygotowane jak należy, będzie wytyczone miejsce na kamping zaopatrzone w sanitariaty a teren oświetlony, osoby chcące się podłaczyć pod prąd proszone są o zaopatrzenie się w swoje przedłużacze.

Serdecznie zapraszamy, rodziny, przyjaciół znajomych, wszystkich sympatyków, ludzi pozytywnie zakręconych na tegoroczny, jubileuszowy  piknik paralotniowy CHMIELOTY 2019.

Program X Ogólnopolskiego Pikniku Paralotniowego CHMIELOTY 2019:

23.08.2019 (piątek)
15:00 – Rejestracja uczestników
17:00 – Uroczyste rozpoczęcie pikniku
17:15 – Brifing i loty do zachodu słońca
21:30 – Ognisko integracyjne
Loty widokowe motolotnią i motoparalotnią cały dzień (zależne od pogody)

24.08.2019 (sobota)
6:00 – Loty turystyczno – krajoznawcze
9:00 – Dla chętnych lot nad pół maratonem (jeżeli pogoda na to pozwoli)
9:30 – Rozkładamy wyciągarkę i jak tylko będzie warun na swobodę to latamy do oporu (1 hol = 3 Glajcary)
??:?? – W tak zwanym między czasie jest opcja zorganizowania zawodów dla PG i PPG (lądowanie do celu)
16:00 – Wspólne loty
19:00 – Grupowy przelot nad Krasnymstawem
21:30 – Ognisko integracyjne
Loty widokowe motolotnią i motoparalotnią cały dzień (zależne od pogody)

25.08.2019 (niedziela)
6:00 – Przelot doliną Wieprza
9:30 – Jak tylko będzie warun na swobodę to latamy do oporu (1 hol = 3 Glajcary)
10:00 – Korowód chmielakowy ulicami miasta Krasnystaw
12:00 – Wspólna fotografia
14:00 – Uroczyste zakończenie pikniku
do 21:00 dla chętnych startowisko jest otwarte
Loty widokowe motolotnią i motoparalotnią cały dzień (zależne od pogody)

Więcej informacji w Regulamin Chmieloty 2019 oraz na stronie: www.chmieloty.krasnystaw.pl

Źródło: pilotppg.pl
comments powered by Disqus