Przejdź do treści
PCM 08/2011
Źródło artykułu

Sierpniowy PILOT Club Magazine już dostępny

Najnowszy PILOT Club już od czwartku w sklepach oraz e-kiosk w wersji na iPad’a. A w nim:

Robinson 66 Turbine – trzecie pokolenie sukcesu
Kiedy Frank Robinson zrezygnował z pracy w śmigłowcowych korporacjach i wziął się za konstruowanie R22, mało kto wierzył w jego sukces. Dziś Robinson tworzy kolejną maszynę R66 Turbine i nikt nie wątpi w to, że będzie ona hitem.

Czas Pracy personelu w przewozie lotniczym
Czas pracy w przewozie lotniczym to zagadnienie pozostające dla wielu z nas zagadką. Specjalnie dla czytelników PILOT’a dr Michał Raczkowski oraz Wojciech Ostaszewski postanowili przybliżyć nieco tę kwestię, szczególnie że styka się z nią każdy, kto postanowił realizować się zawodowo w lataniu.

24 godziny w Pekinie
Tym razem w krótkim przewodniku szybkiego zwiedzania Joanna Składanek przedstawia miasto pełne niebywałych kontrastów, malowane, wydawałoby się, pozostającymi w sprzeczności tradycją i nowoczesnością.

„It is good to be single!”
Szwajcarska precyzja w zdobywaniu uprawnień na Pilatusa PC-12. O tym, jak przebiegało szkolenie na ten typ samolotu opowiedział Mateusz Stupka.

Maho Beach - najbardziej znana plaża spotterów na świecie
Jak sam tytuł wskazuje, artykuł traktuje o marzeniu każdego spottera. Bliskość maszyn odchodzących do lądowania ogłusza, zapiera dech w piersiach i powoduje szybsze bicie serca. Zwiedźcie z nami Maho Beach!

Wakacje na Bahamach
Nawet Bahamy mogą nas zaskoczyć. Przeczytajcie dwie nietypowe historie Grzegorza Świderskiego.

Panic Button
Lekceważąco nazywany przyciskiem paniki wbrew pozorom znajduje coraz szersze grono zwolenników. Czym właściwie jest Panic Button i jaka jest jego historia, dowiecie się z materiału Roberta Mark’a.

Bray Air Spectacular
Irlandia to nie tylko piękna przyroda. To również wspaniale pokazy, które widzowie podziwiają stojąc na około kilometrowej plaży w Bray. Jak zapewnia Łukasz Gancarz, już na dwie godziny przed rozpoczęciem pokazów, znalezienie dogodnego miejsca do obserwacji graniczyło z cudem, a było na co popatrzeć.

Prague never lets you go!
Wsiadasz w samolot i lecisz. Na przykład do Pragi. A na miejscu pozostaje już tylko zwiedzić kilka miejsc oferujących ogrom atrakcji, również lotniczych.

Lądujemy w Modlinie
Lecąc w okolice stolicy wcale nie musisz wybierać pomiędzy Babicami czy Okęciem. Zapraszamy na lotnisko w Modlinie.

Discoplan Suchanowa
Jeśli ktoś w okresie wojennym widział ufo, możliwe że nie kłamał. Tylko nie był to latający spodek a jedna z niebywałych konstrukcji zaprojektowanych przez niemieckich, rosyjskich bądź amerykańskich inżynierów.

Z lewego fotela
Ty razem Sławek Cichoń przedstawia kilka słów refleksji po drodze i o drodze na lotnisko.

Zapraszamy do lektury!
Redakcja PILOT Club Magazine

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony