Przejdź do treści
Pilot Club Magazine lipiec 2008
Źródło artykułu

Lipcowy numer miesięcznika Pilot Club Magazine w salonach prasowych

W tym miesiącu przygotowaliśmy dla Was m.in.:

PIPER ARROW - STRZAŁA Z HISTORIĄ
Nie ma szklanego kokpitu, nie ma zaawansowanego autopilota, brak mu side-sticków, luksusowego wykończenia i potężnej mocy. Ale i tak jest uwielbiany przez pilotów z całego świata. Na trasie Polska-Francja-Polska testujemy poczciwego Piper Arrow. Jak wytrzymał trudy ponad 2 tysięcy mil podróży - sprawdzał Krzysztof Niewiadomski.

CIRRUS Z NOWĄ PERSPEKTYWĄ
Kojarzysz charakterystyczne prostokąty zawieszone w powietrzu i ułatwiające poruszanie się w przestrzeni Flight Simulator? Takie gadżety są już w samolotach Cirrus SR22 GTS. Szczegóły zna Piotr Długiewicz z Cirrus Polska.

FUSIONMAN - DEDAL XXI WIEKU
To ptak? To samolot? Nie! To Yves Rossy, człowiek, który przymocował do własnych pleców skrzydło z czterema odrzutowymi silnikami stając się współczesnym Dedalem latającym z zawrotną prędkością 300 km/h. Czy to jeszcze spełnianie marzeń, czy samobójcze wariactwo - dowiesz się ekskluzywnie w PCM.

NALOT NA ROBERTA KUBICĘ
Zobaczyć jak polski kierowca Formuły jeden staje na podium, i to w malowniczym Monte Carlo? Świetny pomysł, ale jak się tam dostać? Najlepiej zgraną formacją pięciu samolotów. Przeczytaj niekończącą się lotniczą opowieść Michała Cedrońskiego.

KOMUNIKACJA JAK NA DŁONI
Zbyt często zdarza Ci się wypowiadać frustrujące dla Ciebie i kontrolera słowa "say again"? Przeczytaj poradnik AOPA i PCM o tym, jak ergonomicznie i z głową słuchać komunikatów kontroli ruchu lotniczego.

POŁYSK BEZ ZARYSOWAŃ
Daniel Alankiewicz w dogłębnych szczegółach opisuje jak prawidłowo dbać o przeszklenie naszego samolotu. Tak, by wytrzymało lata i by oglądanie świata z góry było przeyjenością, nie zaś udręką pełną rys i zacieków.

KURS NA AEROKLUB
Po wizytacji Aeroklubu Warszawskiego w czerwcowym numerze, Aleksandra Majewska wyruszyła w Polskę odwiedzając Inowrocław i tamtejszy Aeroklub Kujawski. Tym razem zdaje Wam raport jak, na czym i nad czym się tam szkolić. EPIN to na prawdę zachęcająca lokalizacja skrzydlatego kapitału.

METAR - CZĘŚĆ II
Piotr Karnia z Lufthansa Systems w drugiej części praktycznego niezbędnika pilota o znaczeniach dodatkowych skrótów i kodów meteorologicznych komunikatów METAR.

W numerze także:
LOTBLOG KURSANTA - druga część pierwszego w polsce lotniczego bloga. Pisze Michał J. Zazula

PILOCI NA TRAKTORY - tego w prasie lotniczej jeszcze nie było - po lotnisku jeździmy traktorami
MISTYFIKACJA - podsumowanie lotniczej teorii spiskowej z 11 września 2001 roku - Sławomir M. Kozak

HISTORIA AGROLOTNICTWA - jak polacy ratowali Afrykę z powietrza... przed szkodnikami

KARTKI Z KALENDARZA - Ryszard Sawicki i najciekawsza historia skrzydlatych pionierów

KRONIKI SAAB-a - w numerze nowoczesny JAS 39 Gripen oraz atrakcyjny 9-5 na czterech kółkach

Felietoniści:
Konrad Wróbel - o niewidzialnym mordercy na śmigłowcowych trasach
Krzysztof Stawińśki - o urokach szkolenia "cabin crew"
Mirek Krzyk - o psach ogrodnika wśród pilotów
Sławomir Cichoń - smutna i "chora" prawda o zawodzie pilota

I jak zawsze w PCM:
Świeże aktualności, poczta lotnicza o chamstwie w "pewnym" aeroklubie, najzabawniejsze i autentyczne historie w lotnictwie, zabawne foto miesiąca, zebrane w sieci informacje o ratowaniu żywota "ceśniaków" serii 100 i cała prawda o tym, co się nadaje do prasy.

Pilot Club Magazine
Newman Sp. z o.o.
Millennium Plaza
Al. Jerozolimskie 123A, lok. 308
02-017 Warszawa
Tel: +48 22 438 86 49
Fax: +48 22 438 86 47
E-mail: poczta@pilotclub.pl
 
FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony