Przejdź do treści
Źródło artykułu

Kwietniowy numer Pilot Club Magazine już w sprzedaży

W najnowszym numerze Pilot Club Magazine przeczytacie o:

Bombardier Challenger 300
– co to znaczy „super-midsize”?

Juliusz Sabak opisuje Chellenger’a 300 – jeden z najlepiej sprzedających się odrzutowców klasy biznes ze stajni kanadyjskiego producenta. Bombardier Aerospace 17 lutego 2011 roku sprzedał trzechsetny egzemplarz tego modelu. Był to kamień milowy dla koncernu. Nie oznacza to, że firma spoczęła na laurach. Już w kwietniu firma ta ruszyła z realizacją zamówienia na kolejne 3 odrzutowce.

SkyDemon – mobilny briefing
SkyDemon to kolejne narzędzie stworzone z myślą o tych, którzy nie chcą wydawać fortuny na profesjonalne urządzenia nawigacyjne. Na pakiet SkyDemon składają się: program SkyDemon Plan, przeznaczony do użytku z komputerami typu PC oraz SkyDemon Mobile, który działa w oparciu o Windows Mobile lub Windows CE na urządzeniach przenośnych. Czy stanie się on alternatywą dla drogich urządzeń GPS?

Wybieram kontrakt
– życie pilota „na kontrakcie”

Wielu z Was zastanawia się, jaką drogę wybrać w lotniczym życiu. Jeśli wiążecie swoje plany zawodowe z lotnictwem komunikacyjnym, możecie związać się z jedną firmą lub wybrać życie pilota kontraktowego. Zalety i wady pracy „na kontrakcie” przybliża Katarzyna Paluch w rozmowie z Maciejem Pilipiukiem.

Czy latanie jest ryzykowne?
Grzegorz Świderski w kolejnym swoim felietonie zastanawia się, czy transport lotniczy jest bardziej ryzykowny niż podróże samochodem. Pisze o odpowiednim przygotowaniu i odpowiedzialności pilotów jako czynnikach niezbędnych do tego, aby lotnictwo nadal szczyciło się mianem bezpiecznego.

„Aloha Hawaii” - Latanie w Raju
Nasz wysłannik, Jozef Mols, który podejmuje się najbardziej ekstremalnych wyzwań, aktualnie zwiedza wynajętym samolotem Urugwaj. Opiszemy to już za miesiąc. W kwietniu natomiast zdajemy relację z jego ostatniej wycieczki na Hawaje gdzie, przy okazji wypoczynku, można całkiem fajnie polatać. A może ktoś skusi się wyszkolić w tropikach?

AOPA – Weather Window
Tym razem, w oparciu o materiały AOPA, poruszamy temat wpływu pogody na General Aviation. Podkreślamy, jak istotna dla bezpieczeństwa lotu jest odpowiednia analiza warunków meteorologicznych.

Take it easy… w Easyair
– szkolenie śmigłowcowe

Podczas jednego z marcowych weekendów odwiedziliśmy ośrodek szkolenia EasyAir w Modlinie. Przeprowadziliśmy krótką rozmowę na temat szkolenia śmigłowcowego w Polsce oraz planów ośrodka na przyszłość. W przyjemnej atmosferze, przy kawie, poznaliśmy ciekawą teorię...

24 godziny w Katmandu
Joanna Składanek, autorka bloga cabin-crew.blog.onet.pl, w tym miesiącu zaprasza do odwiedzenia Katmandu. W skrócie opisuje życie w Nepalu oraz przytacza lotnicze ciekawostki z tego azjatyckiego kraju.

45 Lubelskie Zimowe Zawody Samolotowe
Tradycyjnie już zdajemy relację z Lubelskich Zimowych Zawodów Samolotowych. W tym roku frekwencja dopisała, podobnie jak pogoda. Zapraszamy do artykułu Kamila Klizy, któremu gratulujemy wyniku.

Mistrzostwa narciarskie 2011
Ostanie strony jak zwykle zajmuje Sławek Cichoń, który tym razem pisze o zawodach narciarskich pilotów i stewardes w Szczyrku, które odbyły się w zeszłym miesiącu.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony