Przejdź do treści
Pierwsze trzy ukraińskie kompanie dronów gotowe do walki (fot. Михайло Федоров, Facebook)
Źródło artykułu

Pierwsze trzy ukraińskie kompanie dronów gotowe do walki

Pierwsze trzy kompanie dronów wyprodukowanych na Ukrainie są już gotowe do walki; jest to nowe podejście do prowadzenia działań wojennych – poinformował wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy Mychajło Fedorow.

"Ukraińska armia aktywnie się przekształca i zdobywa unikalne doświadczenie w najbardziej zaawansowanej technologicznie wojnie w historii. Wcześniej, wspólnie ze Sztabem Generalnym, ogłosiliśmy utworzenie pierwszych na świecie kompanii uderzeniowych złożonych z bezzałogowych statków powietrznych, z zupełnie nowym podejściem do zarządzania nimi, doktryną ich wykorzystania i szkolenia z ich obsługi" – poinformował Fedorow na Twitterze (https://t.me/zedigital/3008).

Wicepremier dodał też, że pierwsze trzy kompanie uderzeniowe dronów są gotowe do walki. "Wraz z naszymi partnerami w pełni je (kompanie) wyposażyliśmy. Dostarczyliśmy pickupy, drony i terminale Starlink. Wszystkie drony są produkowane na Ukrainie. Sprzęt dla kompanii został zakupiony przez prywatnych sponsorów" – podkreślił Fedorow.

Wyjaśnił, że drony mają wykonywać misje rozpoznawcze i uderzeniowe. Będą wykorzystywane do kierowania artylerią, pomogą żołnierzom w osiągnięciu jak największej skuteczności w walkach miejskich i w ratowaniu życia. Pickupy mają służyć do organizowania nalotów grup mobilnych na tyły wroga, dostarczania ładunków i ewakuacji rannych. Terminale Starlink do niezawodnej komunikacji na polu walki. Wszystko to – według Fedorowa – stanowi przewagę Ukraińców nad Rosjanami na froncie.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony