Przejdź do treści
Ramiro Alfredo Rondón Medina (fot. Fuerza Aérea del Perú, Facebook)
Źródło artykułu

Peru: zaginiony myśliwiec Mirage 2000 rozbił się, pilot zginął

Zaginiony myśliwiec Mirage 2000 rozbił się, a pilot zginął – wynika z komunikatu opublikowanego w piątek przez peruwiańskie siły powietrzne FAP. Szczątki wojskowej maszyny znaleziono w regionie Arequipa, gdzie samolot zaginął poprzedniego dnia.

Siły powietrzne przekazały w serwisie X kondolencje dla rodziny pilota, majora Ramiro Alfredo Rondona Mediny. Wszczęto dochodzenie, które ma ustalić przyczyny katastrofy.

Na konferencji prasowej przedstawiciele FAP wykluczyli, że do tragedii doprowadziła nieodpowiednia konserwacja samolotu. Podkreślali też, że pilot miał duże doświadczenie – przekazał dziennik "Correo".

Myśliwiec utracił kontakt z bazą sił powietrznych La Joya w regionie Arequipa w czwartek rano czasu miejscowego w czasie lotu treningowego na małej wysokości. Akcję poszukiwawczą przerwano wieczorem z powodu złych warunków pogodowych i wznowiono w piątek rano.

Peru kupiło partię myśliwców typu Mirage 2000 na początku pierwszej kadencji nieżyjącego już prezydenta Alana Garcii, który rządził w latach 1985-1990, a później w latach 2006-2011.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony