ParaRudniki 2019 – kolejni wystawcy

Międzynarodowe Targi Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki (fot. aeroklub-czestochowa.org.pl)

Od kilku lat wiosną lądowisko Aeroklubu Częstochowskiego staje się polską stolicą sportów lotniczych, ze szczególnym naciskiem na paralotniarstwo. Już za miesiąc, w dniach 1-2 czerwca 2019 r., odbędzie się dziewiąta edycja ParaRudników.

W sobotę (1 czerwca) w pierwszym dniu targów, organizatorzy zapraszają na Hyde Park. W godz. 14:00 – 17:00, każdy kto będzie miał ochotę powiedzieć coś publicznie na temat paralotniarstwa, będzie mógł to zrobić. Odkrywcy, marzyciele, fascynaci, producenci, mają możliwość prezentacji swoich pomysłów, wizji i idei. Organizatorzy oddają do dyspozycji uczestników salę wykładową z krzesłami dla widowni, tablicę sucho ścieralną i rzutnik multimedialny. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 maja 2019 r.
Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do weryfikacji zgłaszanych tematów. Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko mówcy, temat i przewidywany czas wystąpienia należy przysyłać na adres mailowy: targi@aeroklub.czest.pl
Jest już dwóch chętnych:
1. „Współczesne skrzydła do PPG” 20min + 10min na pytania – Zbigniew Mazuś
2. „Szkolenie paralotniowe, jak zacząć latać?” 20min +10min pytania – Krzysztof Dudziński
Planowany jest też wykład : „Przestrzeń powietrzna dla paralotniarzy”.

Jak co roku nie zabraknie atrakcji dla fanów lotnictwa i paralotniarstwa. Na ParaRudniki 2019 przyjedzie Paweł Faron, wieloletni członek kadry narodowej, paralotniowy mistrz Polski i trzykrotny uczestnik najbardziej znanego w świecie paralotniowym wyścigu Red Bull XAlps. Paweł jest przedstawicielem na Polskę firm Triple Seven, Supair, SkyBean, Flytec, Naviter.i NearBirds, ale przede wszystkim jest promotorem latania z lekkim sprzętem. Na ParaRudniki przywiezie elektoronikę Naviter, Fly Tec, Skybean, Vario plus, LeBipBip, a także spadochrony i uprzęże  marki Air Vuisa, uprzęże Supair. Paralotnie 777gliders, Supair i Flow paragliders. Paweł to bardzo otwarty i wesoły człowiek, chętnie opowiada o swoich przygodach i oferowanym sprzęcie.

 

Black Bull                                                         Black Devil

Na ParaRudniki 2019 ofertę silników jeszcze większa niż w zeszłym roku przywiezie Pro Fly. Będzie silnik Black Bull w nowej odsłonie, Black Devil również nowy, Vittorazi Moster, Simonini 250, Simonini 140, Cors-air Black Bee, prawdopodobnie Simonini Mini3. Pokażą kilka napędów, oraz nową trajkę, której jeszcze nie ma na rynku, a jej debiut zaplanowany jest na ParaRudniki. Będzie monitor multimedialny, gdzie każdy będzie mógł dotykowo palcami powybierać sobie części w sklepie www.shop.pro-fly.pl Pro Fly planuje promocję na części, ok. 10% rabatu na każdy zakup na Pararudnikach.

Na lotnisku w Rudnikach pojawi się także Centrum Paralotniowe – największy w Polsce, kto wie czy nie w Europie, a może i na świecie żywy sklep paralotniowy. Swoją siedzibę mają w Orzeszu, przy ulicy Żorskiej 232 i każdy kto tam zawita zostanie oszołomiony skalą tego przedsięwzięcia. Na półkach zobaczy dziesiątki kasków do latania swobodnego i PPG, uprzęży, spadochronów ratunkowych, krótkofalówek, kontenerów zewnętrznych, wariometrów i wiatromierzy. W ofercie znajdziemy również napędy i silniki napędowe, oraz paralotnie. Duuużo paralotni. Paralotnie termiczne i napędowe, tandemy, skrzydła dla dzieci, do speedflyingu i hike&fly. Cechą szczególną Centrum jest to, że możemy kupić nawet najdrobniejszy glajciarski drobiazg. Speed Systemy, podnóżki, karabinki, klamerki, wskaźniki wiatru, kokpity, worki balastowe, obuwie, linki, gadgety. Przyjedźcie na Pararudniki 2019, obejrzycie, dotkniecie i na własnym organizmie sprawdzicie ich ofertę.

W tym roku na ParaRudnikach zobaczymy też nowe produkty firmy Techno-Fly. Firma Techno-Fly zaprezentuje najnowszą, wzmacnianą wersję kosza Delta wraz z oplotem z dynemy, nową elektronikę napędu z rozruchem elektrycznym, jak również nową kolorystykę napędów, która weszła do produkcji od 2019 r.

Po raz pierwszy zaprezentuje, dwa najnowsze modele skrzydeł produkcji EVEREST GLIDERS z przeznaczeniem napędowym. Będzie dostępny model CROSS dla początkujących pilotów jak również będzie skrzydło dla średnio zaawansowanych THUNDREBOLT z systemem sterownia 2D i PA z przeznaczeniem do dobrej zabawy w powietrzu. Oba modele są wykonane w najnowszej technologii i z nowszych, lżejszych materiałów co się przekłada na bardzo łatwy start i dobrą zabawę przy starcie odwróconym.

napęd Octagon

Na stoisku znajdzie się Octagon 190 jak również Tornado 280, będzie możliwość założenia kompletnego napędu na plecy i jeśli organizacja na to pozwoli będzie możliwość uruchomienia obu napędów. Na deser wystawcy pokażą pierwszy na świecie układ wydechowy wykonany w niespotykanej jak dotąd formie, ale to zostawmy jako niespodziankę, a będzie co oglądać…!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, to rezerwujcie datę 1-2 czerwca 2019 r. w swoich kalendarzach, aby odwiedzić lotnisko w Rudnikach.

Źródło: pararudniki.pl
comments powered by Disqus