Międzynarodowe Targi Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki 2019 coraz bliżej

Międzynarodowe Targi Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki (fot. pararudniki.pl)

Zostało dwa i pół miesiąca do kolejnej edycji Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki.

1 czerwca rozpocznie się kolejna edycja ParaRudnik. Do niedzieli 2 czerwca na lotnisku w Rudnikach będzie okazja do prezentacji najnowszej oferty sprzętu lotniczego i akcesoriów.

Z założenia jest to impreza targowa. Każdego roku pojawia się cała masa nowego sprzętu, który pomaga rzeszy ludzi spełniać marzenia o lataniu. I rzeczywiście każdego roku zainteresowanie ofertą ParaRudnik jest ogromne.

Nadchodząca edycja Międzynarodowych Targów Lotnictwa Lekkiego będzie inna niż w poprzednich latach. Rozszerzamy formułę ParaRudnik wzbogacając je o pokazy lotnicze – zapowiadają organizatorzy. – Pokazy z pewnością będą największą atrakcją targów ale nie jedyną. Podczas nadchodzącej edycji chcemy ugościć jak największą rzeszę pilotów, pasjonatów oraz tych którzy będą chcieli po prostu miło spędzić czas w dobrym towarzystwie – dodają.

W tym roku równolegle z targami organizowany zostanie piknik lotniczy z niespodziankami – m.in loty nocne z konkursem na najładniej oświetloną motoparalotnię. Ponadto do dyspozycji gości ParaRudnik będą wyciągarki, a każdy kto będzie miał ochotę podziwiać z góry piękne okolice Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w dowolnym momencie wzniesie się w powietrze.

Atrakcji nie zabraknie również dla dzieci, każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak co roku na lotnisku w Rudnikach powstanie miasteczko namiotowe dla pilotów, gdzie będzie można porozmawiać, wymienić się doświadczeniami czy zwyczajnie się pobawić.
Poza tym ParaRudniki to tradycyjne Targi Lotnictwa Lekkiego. Najlepsze i największe w kraju. Przygotowane przez profesjonalistów dla profesjonalistów – takie motto przyświeca organizatorom od pierwszej edycji.

Niezawodny silnik chłodzony cieczą zobaczymy na ParaRudnikach 2019

Motoroma to znany od lat producent silników i napędów paralotniowych. Na Pararudnikach swoje wyroby prezentuje już od pierwszej edycji naszej imprezy i zawsze zaskakuje zwiedzających czymś nowym. W tym roku Motoroma również zaprezentuje kilka swoich najnowszych konstrukcji. Będzie RK1-180LCE, jak zapewnia konstruktor Roman Kepler niezwykle mocny i niezawodny silnik chłodzony cieczą. 

Każdy zwiedzający będzie mógł przymierzyć się do innowacyjnego napędu z silnikiem ustawionym pod kątem 45 stopni. Do wyboru jest wersja z rozruchem ręcznym i elektrycznym, o wyporach stałych lub ruchomych, ze śmigłem wykonanym z włókna węglowego. Będzie klasyka czyli silnik z cylindrem na dole RK1-180/R/180. Kto lubi silniki inne niż wszystkie zobaczy Motoromę w układzie BOKSER 350 ccm JR-350E. Z nowości, oprócz karteru wykonanego całkowicie z płyty Fortal (stop  aluminium charakteryzujący się podobnymi właściwościami mechanicznymi jak stal) będzie też można zobaczyć nową końcówkę tłumika, o wiele skuteczniej wyciszającą silniki Motoroma, oraz tzw. „haczyk” uziemiający, pomocny przy ew. zalaniach świecy.

Już dziś serdecznie zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu w dniach 1-2 czerwca 2019 r. i odwiedzenia lotniska w Rudnikach.

Źródło: pararudniki.pl
comments powered by Disqus