Przejdź do treści
Źródło artykułu

Pierwsze zgrupowanie Motoparalotniowej Kadry Narodowej w 2017 roku

W dniach 13 – 15 stycznia odbyło się pierwsze w 2017 roku zgrupowanie Motoparalotniowej Kadry Narodowej w Górskiej Szkole Szybowcowej w Międzybrodziu Żywieckim u podnóża góry Żar. Głównym celem spotkania, było podsumowanie poprzedniego roku, ustalenie planów na nadchodzący sezon zawodniczy oraz wręczenia oficjalnych powołań zawodnikom do składu Motoparalotniowej Kadry Narodowej.

Pierwsi kadrowicze pojawili się na miejscu już w czwartek, aby od piątkowego ranka próbować swoich sił na stoku. Na sobotnie popołudnie zaplanowano główne spotkanie kadry, dlatego podobnie jak w piątek w sobotni poranek większość spędziła na stoku korzystając z bardzo dobrych warunków na stoku góry Żar. W południe pomimo złych prognoz pogody Międzybrodzie kolejny raz sprezentowało nam super pogodę do latania. Kilku pilotów postanowiło wystartować z pobliskiego lotniska i chwilę się przewietrzyć. Okolice przepiękne, widoki zapierające dech w piersi, magiczne miejsce.

Po południu zebraliśmy się w sali wykładowej, Adam zaczął spotkanie od niespodzianki i wręczenia medali drużynowych z MŚ w Anglii, które ufundowała firma Dudek Paragliders. Następnie wręczono medale i statuetki za Motoparalotniowy Puchar Polski oraz Polską Ligę Motoparalotniową nieobecnym na uroczystym zakończeniu jesienią w siedzibie Aeroklubu Polskiego.

Kolejnym punktem naszego spotkania było uroczyste wręczenie nominacji na sezon 2017 z rąk trenera Adama Paski. Nasze szeregi zasiliło kilka nowych osób, aktualny skład kadry można zobaczyć klikając link: Skład kadry na sezon 2017.

Po części oficjalnej omawialiśmy kilka kwestii w związku z rozpoczynającym się sezonem. Jedną z nich był kalendarz imprez czekających nas w tym roku.

Igrzyska Sportów Nieolimpijskich – The World Games, które odbędą się we Wrocławiu. Polskę reprezentować będzie team 3 pilotów MKN, choć jak zaznaczył trener- może uda się zakwalifikować czwartego pilota. W TWG mogą brać udział tylko piloci startujący z nóg- klasa PF1.

Właściwie jedyne zawody I kategorii, jakie nas czekają w tym roku to odbywające się na przełomie sierpnia i września w Czechach, VI Motoparalotniowe Mistrzostwa Europy. Czerpiąc z własnych doświadczeń z zawodów rozgrywanych w tym kraju, stwierdziliśmy, że bardzo dobrym pomysłem będzie nasz udział w tegorocznych Otwartych Mistrzostwach Czech, które z pewnością odbędą się w terminie wcześniejszym i będą dla nas swoistym, bardzo dobrym treningiem.

Imprezy, o których już wiemy można znaleźć w kalendarzu imprez na naszej stronie, natomiast terminy i szczegóły pozostałych są w trakcie ustalania.

Na spotkaniu była również mowa o powstającym już w Międzybrodziu Żywieckim centrum treningowym slalomów. Z uzyskanych środków udało się zakupić cały osprzęt oraz platformy pływające, które będą kotwiczone na jeziorze Żywieckim. Będziemy tam mogli odbywać treningi slalomowe, a mamy nadzieję, że w przyszłości również organizować zawody.  Więcej o naszym „ŻARnos” niebawem napiszemy w oddzielnym newsie.

Na koniec Lojak zaprezentował nam naszą nową stronę internetową, którą stworzył samodzielnie poświęcając na to masę swojego wolnego czasu. W tym miejscu w imieniu wszystkich kadrowiczów dziękuję Pawłowi Lojakowi Kozarzewskiemu, za ten czas, poświęcenie i zaangażowanie oraz wspaniałe zdjęcia zawodników, które robił nam osobiście po zakończeniu spotkania.

Podsumowując, zgrupowanie Paramotor Team Poland było bardzo udane. Oprócz wspaniałego spotkania, integracji, szusowania po stoku, latania w pięknych okolicznościach przyrody, udało się ustalić dobrą strategię na sezon 2017, dopiąć i ustalić wiele spraw.

Mamy nadzieję, że ten rok będzie dla nas równie owocny w sukcesy, jak lata poprzednie. Zapraszamy do odwiedzania naszej nowej strony i do kibicowania na każdy możliwy sposób. Pamiętajcie również by lajkować naszego kadrowego fesja.

Trzymajcie kciuki !
Ekipa Paramotor Team Poland

tekst: Wojciech Panas, Dawid Matuszczyk, Jacek Semkło

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony