ULC zezwolił na założenie lotniska w Bagiczu k/Kołobrzegu

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Grzegorz Kruszyński wydał zezwolenie na założenie lotniska w Bagiczu w pobliżu Kołobrzegu. Mogłyby na nim lądować samoloty turystyczne i biznesowe.

Jak poinformował w środę w komunikacie ULC, lotnisko będzie posiadało drogę startową o sztucznej nawierzchni i będzie lotniskiem z "nieprzyrządowym" podejściem do lądowania. Na takich lotniskach nawigacja prowadzona jest na podstawie wzrokowego rozpoznania charakterystycznych obiektów na ziemi - wyjaśnia Urząd.

Rzeczniczka Urzędu Katarzyna Krasnodębska powiedziała w środę PAP, że ULC nie może ujawnić nazwy inwestora. "Może to zrobić tylko sam inwestor; jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialności, mająca swoją siedzibę w Ustroniu Morskim" - powiedziała. Pytana, kiedy powstanie lotnisko, odparła: "wszystko zależy od inwestora - czy będzie zdeterminowany i jakie ma zasoby". "Skoro jednak spółka złożyła wniosek, to widocznie zależy jej na czasie" - zauważyła. ULC przypomina, że eksploatację nowego portu można rozpocząć po wpisaniu go do rejestru lotnisk. Wpis taki następuje na wniosek inwestora, po sprawdzeniu przez ULC, czy lotnisko odpowiada wymogom technicznym, eksploatacyjnym i warunkom określonym w zezwoleniu na założenie takiego obiektu.

Źródło: PAP
comments powered by Disqus