An-12 rozbił się na podejściu do lotniska we Lwowie

Katastrofa An-12 we Lwowie, fot. avherald

Do pięciu osób wzrosła liczba ofiar śmiertelnych katastrofy samolotu transportowego An-12 (znaki rejestracyjne UR-CAH), do której doszło o 0410 UTC piątek na lotnisku we Lwowie - poinformował minister infrastruktury Ukrainy Władysław Kryklij oraz ukraińska Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. Samolot wykonywał lot UKL-4050 z Vigo w Hiszpanii do Lwowa, gdy podczas podejścia do lotniska zniknął z ekranów radarów.

Statek powietrzny został odnaleziony ok. 1,5 km od progu pasa 31. Z jego wnętrza ratownicy wyciągnęli trzy osoby, które z różnym stopniem obrażeń zostały umieszczone w placówkach medycznych Lwowa. W wyniku wypadku samolotu zginęło pięć osób" - przekazała Służba.

Wcześniej informowano o trzech zabitych.

Wiceminister infrastruktury Jurij Ławreniuk oświadczył, że przyczyną katastrofy mógł być brak paliwa albo błąd pilotów. W momencie katastrofy w okolicach lotniska była gęsta mgła.

Wyprodukowany 51 lat temu An-12, należący do linii Ukraina Aeroalians, leciał z Hiszpanii do Turcji. We Lwowie samolot miał wylądować na tankowanie.

Źródło: PAP
comments powered by Disqus