Ruch lotniczy w Jasionce k. Rzeszowa wstrzymany do godz. 22

Lotnisko Rzeszów-Jasionka.jpg

Ze względu na trudne warunki pogodowe panujące w piątek na lotnisku Jasionka k. Rzeszowa, ruch lotniczy został wstrzymany do godz. 22 - poinformował rzecznik portu Łukasz Sikora. Rano podano, że samoloty nie będą korzystały z tego portu do godz. 16.

"Intensywne opady śniegu oraz bardzo niska podstawa chmur spowodowały, że do godz. 22.00 zostały zawieszone wszystkie loty z naszego lotniska” - powiedział Sikora.

Jednocześnie przypomniał, że na tablicy lotów zamieszczonej na stronie www.rzeszowairport.pl znajdują się bieżące informacje "na temat statusu poszczególnych rejsów, jakie miały się odbyć do i z Rzeszowa we wskazanych godzinach".

"Istnieje możliwość przekierowania rejsów na inne lotniska, bądź też ich odwołanie. Decyzję w każdym przypadku podejmuje dany przewoźnik lotniczy, a port na bieżąco stara się aktualizować pozyskane informacje" – dodał.

Na Podkarpaciu od kilkunastu godzin trwają intensywne opady śniegu. W regionie spadło ponad 10 cm białego puchu. Wieje też silny wiatr, który powoduje zawieje i zamiecie śnieżne.(PAP)

kyc/ pad/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus

Komentarze

Ils'a brak jak w Modlinie. Ciekawe czy pas też popęka?