PAŻP chce zaszczepić wszystkich swoich pracowników

Siedziba PAŻP na lotnisku Warszawa Okęcie, fot. pansa.pl

Polska Agencja Żeglugi Powietrznej zaszczepiła ponad 100 pracowników przeciw Covid–19; kolejne ok. 900 osób zadeklarowało chęć zaszczepienia - poinformował w piątek PAŻP. Agencja przygotowuje się do rozszerzenia prowadzonej akcji szczepień na wszystkich swoich pracowników - dodano.

PAŻP przekazał w piątkowym komunikacie, że od ponad tygodnia prowadzi akcję szczepień swoich pracowników, działając zgodnie z dotychczasowymi wytycznymi rządu i zapisując chętnych według roczników.

"W ciągu kilku dni od rozpoczęcia przez PAŻP akcji szczepienia antycovidowego w działającej na terenie Agencji przychodni NZOZ, pierwszą dawkę szczepionki otrzymało już prawie 100 pracowników PAŻP. W kolejce czeka 950 osób, które zapisały się do akcji szczepień pracowniczych w PAŻP" - przekazała Agencja.

Jak podkreśliła, dzięki zapowiedzianym zmianom w Narodowym Programie Szczepień, Agencja może w trybie natychmiastowym realizować akcję szczepień wobec wszystkich pracowników. Przygotowuje się logistycznie do sprawnego przeprowadzenia zadania. Wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników zdecydowała o rozszerzeniu działania.

"Jako Agencja jesteśmy gotowi to sprawnego przeprowadzenia akcji i w przeciągu kilku najbliższych tygodni możemy zaszczepić cały personel, zarówno operacyjny, techniczny, jak i administracyjny. Mamy przygotowaną i dobrze wyposażoną infrastrukturę, profesjonalny personel i deklaracje pracowników, którzy chcieliby się zaszczepić" – zapewnił, cytowany w komunikacie, prezes PAŻP Janusz Janiszewski.

PAŻP poinformował, że od początku pandemii Agencja wdrożyła szereg działań prewencyjnych zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2. Na terenie działającej w PAŻP NZOZ pracownicy Agencji mają możliwość przetestowania się na obecność wirusa, sprawdzić się na obecność przeciwciał, zasięgnąć konsultacji lekarskiej, ale także się zaszczepić.

"Kierownictwo Agencji pozostaje też w stałym kontakcie z instytucjami rządowymi, w tym KPRM i MI oraz instytucjami europejskimi, liniami lotniczymi i pozostałymi partnerami Agencji na bieżąco informując o podejmowanych w tym zakresie działaniach i dostosowując swoje działania do wytycznych instytucji nadrzędnych i zmieniających się warunków" - podano.

PAŻP jest jedyną w kraju instytucją szkolącą oraz zatrudniającą kontrolerów ruchu lotniczego. Pełnią oni służbę przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. PAŻP odpowiada też za zarządzanie polską przestrzenią powietrzną oraz za infrastrukturę lotniczą, którą buduje i rozwija. Sprawuje nadzór m.in. nad systemem radarowym, urządzeniami nawigacji lotniczej, systemami łączności i systemami wspomagającymi lądowanie.

PAŻP zatrudnia ok. 1880 osób, w tym ok. 600 kontrolerów ruchu lotniczego. 

Źródło: PAP
comments powered by Disqus