MON: lotnicze zespoły poszukiwawczo-ratownicze w gotowości do ewentualnego transportu chorych na Covid-19

Lotniczy Zespół Poszukiwawczo-Ratowniczy w akcji (fot. MON)

Wojsko Polskie utrzymuje sześć lotniczych zespołów poszukiwawczo-ratowniczych w stałej gotowości do wsparcia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ewentualnym transporcie chorych na Covid-19 – poinformował w poniedziałek resort obrony narodowej.

"W czasie epidemii koronawirusa Wojsko Polskie utrzymuje 6 Lotniczych Zespołów Poszukiwawczo-Ratowniczych w stałej gotowości do wsparcia Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy ewentualnym transporcie chorych na COVID-19" – podało MON w poniedziałek na Twitterze.

Szef MON Mariusz Błaszczak podkreślił z kolei, że resort obrony zwiększa zaangażowanie wojska w walkę z koronawirusem. "Dziś terytorialsi wspomagają 119 szpitali i większość Domów Pomocy Społecznej, opiekują się ponad 1200 seniorami. Ponad 480 terytorialsów zaangażowanych jest w monitorowanie kwarantanny" – napisał Błaszczak na Twitterze.

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek, że w ciągu ostatniej doby badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 7482 osób. Zmarło 41 chorych. Najwięcej zakażeń zanotowano w województwach małopolskim i mazowieckim. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 183 248 osób. Zmarło 3614 chorych, wyzdrowiało 94 014 osób.

Źródło: PAP
comments powered by Disqus