Mazowieckie: awaryjne lądowanie samolotu; pilotka w szpitalu

Miejsce awaryjnego lądowania samolotu Cessna 150 (SP-KHD) (fot. Policja Mazowsze/Twitter)

We wtorek rano policja została powiadomiona o tym, że w okolicy miejscowości Brzóza w powiecie kozienickim (Mazowieckie) leży samolot. Prawdopodobnie doszło awaryjnego lądowania maszyny. Pilotka trafiła do szpitala.

Jak powiedziała PAP rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu Katarzyna Kucharska, policja otrzymała zgłoszenie ok. godz. 10. "O zdarzeniu poinformowała prawdopodobnie kobieta pilotująca samolot, która samodzielnie wyszła z kokpitu" – przekazała rzeczniczka. Pilotka została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia z udziałem samolotu Cessna 150 (znaki rejestracyjne SP-KHD) doszło 24 listopada około godziny 9:30. Samolot należał do Aeroklubu Orląt w Dęblinie.

24-letnia kobieta pilotująca Cessnę 150 stwierdziła niewłaściwą pracę silnika. Problem był na tyle poważny, że podjęła decyzję o awaryjnym lądowaniu.

Samolot Cessna-150 lądował 500 metrów od najbliższych zabudowań. Kobieta doznała lekkich obrażeń, samodzielnie wydostała się z samolotu i powiadomiła służby ratunkowe.

Maszyna leży w okolicy miejscowości Brzóza, pół kilometra od zabudowań. Teren zabezpiecza policja. Przyczyny zdarzenia określi Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

Źródło: PAP
comments powered by Disqus