Lotnisko Chopina wyemituje obligacje

Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie

Lotnisko Chopina chce uzyskać nowe środki na współfinansowanie rozbudowy portu. W tym celu właściciel lotniska Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze oraz Nordea Bank Polska podpisały umowę na emisję obligacji PPL o łącznej wartości 240 mln zł."W ramach umowy Nordea wyemituje pakiety obligacji średnioterminowych - 5-letnich - o wartości 190 mln zł oraz krótkoterminowych, czyli rocznych o wartości 50 milionów złotych" - poinformował we wtorek na konferencji prasowej dyrektor PPL Michał Marzec.

Jak wyjaśnił, pozyskane środki zostaną przeznaczone na współfinansowanie tych inwestycji, których zakończenie planowane jest jeszcze przed rokiem 2012. Chodzi m.in. o zakończenie budowę pirsów centralnego i˙południowego, przebudowę krótszej drogi startowej czy budowę hotelu."W przyszłości planowany jest kolejny blok emisji obligacji, z których pieniądze zostaną przeznaczone na projekty inwestycyjne po roku 2012" – powiedział.

Jak dodał, w najbliższych latach władze lotniska przeznaczą na inwestycje ponad 1,2 mld zł. Port chce być jak najlepiej przygotowany na obsługę kibiców Euro 2012.Lotnisko Chopina od początku roku do końca czerwca obsłużyło ponad 3 mln 904 tys. osób, czyli o 2,9 proc. pasażerów więcej, niż w tym samym czasie w ubiegłym roku.

Źródło: PAP
comments powered by Disqus