Iran: samolot zapalił się przy lądowaniu; bezpiecznie ewakuowano 100 osób

Fokker 100 zapalił się przy lądowaniu (fot. avherald.com)

19 marca br. samolot pasażerski zapalił się we wtorek przy lądowaniu na międzynarodowym lotnisku Mehrabad w Teheranie, stolicy Iranu, ale wszystkich stu pasażerów bezpiecznie ewakuowano – poinformował w telewizji państwowej przedstawiciel służb ratunkowych. Nikt nie odniósł obrażeń.

Cytowany przez Reutera przedstawiciel służb ratunkowych Pir-Hosein Kilivad sprecyzował, że pożar wybuchł po tym, gdy podwozie samolotu nie otworzyło się prawidłowo; pożar jednak został opanowany.

Maszyna typu Fokker 100, dwusilnikowy odrzutowy samolot pasażerski, znaki rejestracyjne EP-IDG, wykonująca lot krajowy Nr IR-215 z wyspy Qeshm (w cieśninie Ormuz u wejścia do Zatoki Perskiej) do Teheranu Mehrabad, należała do irańskich linii Iran Air. Według irańskiej agencji Fars pilot nie był w stanie otworzyć tylnego podwozia samolotu i krążył nad lotniskiem, po czym wreszcie o godz. o 21: 30L (18: 00Z) wylądował bez podwozia.

Cytowany przez IRIB przedstawiciel irańskiej organizacji lotnictwa cywilnego powiedział, że w samolocie znajdowało się 24 pasażerów i dziewięciu członków załogi.

Źródło: PAP
comments powered by Disqus