Eurowings zainaugurowały połączenie z Dusseldorfu do Gdańska

Flota samolotów należąca do linii Eurowings, fot. World Airline News

W niedzielę do Portu Lotniczego Gdańsk przyleciał z Dusseldorfu pierwszy samolot linii Eurowings inaugurując regularne połączenie między Dusseldorfem a Gdańskiem. Samoloty będą latać cztery razy w tygodniu, w poniedziałki, środy, piątki i niedziele.

"O tym połączeniu rozmawialiśmy kilka lat z liniami Eurowings. Cieszymy się, że udało się pozyskać nowego przewoźnika tutaj do Portu Lotniczego Gdańsk" - powiedziała kierownik działu analiz ekonomicznych i marketingu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Iwona Tomczyńska.

Przypomniała, że połączenia lotnicze są najczęściej otwierane w sezonie letnim - jeżeli przewoźnik decyduje się otworzyć połączenia w sezonie zimowym, to najprawdopodobniej zostanie ono utrzymane w lecie. Wyjaśniła, że sezon zimowy w lotnictwie zwykle jest "troszeczkę trudniejszy niż lato".

Tomczyńska powiedziała, że linie lotnicze Eurowings działające w ramach Grupy Lufthansa, są liniami niskokosztowymi więc ceny biletów nie powinny być wysokie. Nowa linia Gdańsk-Dusseldorf będzie obsługiwana samolotami Airbus A 319 i A 320.

Źródło: PAP
comments powered by Disqus