United Airlines rozpoczyna proces zatrudniania pilotów

B767 należacy do linii United Airlines

Linie United Airlines planują ponownie rozpocząć proces zatrudniania pilotów, co jest kolejnym sygnałem, że branża turystyczna wychodzi z pandemii. W notatce dla pilotów opublikowanej 1 kwietnia, Bryan Quigley, dyrektor odpowiedzialny za operacje lotnicze, powiedział, że United rozpocznie proces rekrutacji ok 300 pilotów, którzy albo mieli warunkową ofertę pracy w zeszłym roku, albo których data rozpoczęcia praktyki została przesunięta ze względu na pandemię.

„Wraz ze wzrostem liczby szczepień i rosnącym popytem na podróże, z radością informuję, że United wznawia proces rekrutacji pilotów” - powiedział Quigley. Wiadomość ta jest kolejną z oznak, że popyt na podróże lotnicze wraca w znaczący i trwały sposób.

„Widzimy światło na końcu tunelu” - powiedział Scott Kirby, prezes United podczas wirtualnego szczytu lotniczego. „Zapotrzebowanie na wypoczynek w USA prawie całkowicie wróciło do normy. Wskazuje to na stłumioną chęć podróżowania, stłumioną chęć ponownego nawiązania relacji z ludźmi ”, dodał. Linie Delta Air Lines ogłosiły, że po raz pierwszy od roku rozpoczną sprzedaż środkowych foteli, akcentując to wprowadzeniem powszechnych szczepień.

Z kolei 1 kwietnia, linie Frontier Airlines z siedzibą w Denver stały się ostatnią z 10 największych linii lotniczych w USA, która pojawiła się na giełdzie. „Nadszedł czas” - powiedział w wywiadzie Barry Biffle, prezes Frontier. „Szczepionka odblokowuje popyt i widać to i w restauracjach i w hotelach ”, dodał.

Źródło: nytimes.com
comments powered by Disqus