Przejdź do treści
30 zdjęć Migów-29 na 30-lecie ich służby w Polsce – wystawa w Noc Muzeów (fot. Niebo bez granic)
Źródło artykułu

30 zdjęć Migów-29 na 30-lecie ich służby w Polsce – wystawa w Noc Muzeów

"Niebo bez granic" zaprasza gorąco wszystkich spotterów do współtworzenia jedynej w swoim rodzaju wystawy fotograficznej na 30-lecie MiGa 29 w Polsce na Skoczni na Samolotowej w sercu przedwojennego osiedla oficerów lotnictwa II RP.

Prześlijcie swoje ulubione zdjęcie 29-ki i zrobimy akcję jakiej jeszcze nie było. Wspólną wystawę zdjęć 30 autorów. Może być na zasadzie konkursu. To się okaże – zachęca Filip Idzikowski, twórca projektu "Niebo bez granic".

Poszukuję więc 30-tu wysokiej rozdzielczości fotografii (do wydruku A1 z prawami autorskimi) 29ki z lat 1989-2019 z Mińska Mazowieckiego i Malborka – tłumaczy Filip Idzikowski.

Po wydrukowaniu z umieszczonym opisem samolotu, pilota, miejsca, daty i autora fotografii fotografie uświetnią one wystawę na warszawskiej Skoczni W Noc Muzeów 18 maja, spotkają się tu byli piloci wojskowi tych maszyn, pasjonaci no i mam nadzieję autorzy ich zdjęć – dodaje.

Równolegle na Skoczni zobaczyć będzie można m.in. wystawę o MiG-u 29 i historii "Eskadry Kościuszkowskiej" Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego, dwie kolekcje "kościuszkowskich" naszywek, kombinezon przekazany przez kpt. pil. Jacka Stolarka oraz kompletny ubiór współczesnego pilota MiGa 29.

Wystawa poświęcona będzie pamięci kpt. pil. Krzysztofa Sobańskiego, który jako jedyny i to w roku 100-lecia polskiego lotnictwa wojskowego zginął na tym samolocie.

Prace zgłaszać proszę z opisem na stronie: www.facebook.com/niebobezgranic/ oraz wysyłając e-mail na adres: technoefekt@gmail.com

Więcej informacji na stronie www.facebook.com/niebobezgranic/posts/2413086948923038

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony