B772 zrzucał paliwo nad budynkami w Los Angeles

B772 Delta Airlines zrzucający paliwo nad Los Angeles, fot. youtube

14 stycznia, co najmniej 20 dzieci i dziesiątki innych osób z siedmiu szkół w Los Angeles musiało zostać przebadanych przez służby medyczne po zrzuceniu paliwa nad zamieszkałymi terenami przez B772 (znaki rejestracyjne N860DA) linii Delta Airlines. Zrzut paliwa nastąpił m.in. nad szkolnym placem zabaw i okolicznymi budynkami.

Według danych straży pożarnej hrabstwa Los Angeles, w sumie 60 osób zostało dotkniętych tym zdarzeniem. Doszło do niego w momencie gdy lot nr 89 do Szanghaju miał problem z silnikiem, który wymagał natychmiastowego powrotu na lotnisko. Po zrzuceniu paliwa i zmniejszeniu masy samolot wylądował bezpiecznie.

Federalna Administracja Lotnictwa USA (FAA) poinformowała, iż wszczęła śledztwo w sprawie narażenia zdrowia osób przebywających na ziemi. Agencja dodała, że istnieją specjalne procedury dot. zrzucania paliwa dla każdego dużego lotniska w USA, ale wyznaczają one do tego strefy nad niezamieszkałymi obszarami, zazwyczaj na większych wysokościach, aby paliwo rozpyliło się i rozproszyło, zanim dotrze do ziemi.

Źródło: nbcnews.com
comments powered by Disqus