"Przeciwności lotu" – nowa seria na kanale National Geographic

Przeciwności lotu (fot. Arrow Media)

Już niedługo fani lotnictwa będą mogli zobaczyć na kanale National Geographic pierwszą część sześcioodcinkowej serii "Przeciwności lotu".

Premiera pierwszego odcinka 9 marca 2020 r. (poniedziałek) o godzinie 22:00.

Co się dzieje, gdy samolot rozpada się podczas lądowania? Co myśli i czuje człowiek, który nagle znalazł się w wodzie po awarii silnika samolotu? Oto sześcioodcinkowa seria ukazująca losy pasażerów pechowych lotów, wykorzystująca zarejestrowane przez nich materiały wideo i zeznania tych, którym udało się przeżyć.

Każdy odcinek skupia się na konkretnym zagrożeniu - od awarii mechanicznych, poprzez nieudane lądowania, błędy ludzkie, aż po złą pogodę, incydenty z udziałem pasażerów i terroryzm.

Już w pierwszym odcinku przekonamy się, że nawet w nowoczesnych odrzutowcach pasażerskich wystarczy awaria jednej z milionów części, by przebieg lotu i bezpieczeństwo podróżnych były zagrożone. Co się dzieje na pokładach maszyn, gdy któryś z komponentów zawodzi? Jakie wspomnienia zachowali pasażerowie samolotu British Airways, którego silnik stanął w płomieniach podczas startu z lotniska w Las Vegas? W programie dowiemy się, co spowodowało kłopoty w przypadku tego lotu i jakie procedury wdrożyła załoga, by wszyscy mogli bezpiecznie wrócić na ziemię.

W programie znajdzie się także wątek szczególnie bliski polskim widzom. Zobaczymy w nim bowiem słynne lądowanie kapitana Wrony ze schowanym podwoziem na lotnisku w Warszawie. W tym samym odcinku pokazane zostaną też kulisy wydarzenia, które nie miało tak szczęśliwego zakończenia – katastrofy w San Francisco z 2013 roku, gdy śmierć poniosły trzy osoby.

Premiera pierwszego odcinka filmu "Przeciwności lotu" już w poniedziałek 9 marca 2020 r. o godzinie 22:00 na kanale National Geographic.
Ci, którzy nie zdążą, będą mogli zobaczyć powtórkę premierowego odcinka w czwartek, 12 marca o godzinie 11:00. Kolejne 5 premierowych odcinków w każdy poniedziałek.

Źródło: National Geographic Channel
comments powered by Disqus