O megasamolocie Beluga XL na kanale National Geographic

Beluga XL na płycie lotniska - widok z przodu (fot. National Geographic)

Zapraszamy fanów lotnictwa do obejrzenia programu "Megasamol: Beluga XL". Premiera filmu już w czwartek 7 listopada 2019 r. o godz. 22:00 na kanale National Geographic.

Program ukazuje proces budowy zapierającej dech w piersiach, nowej maszyny transportowej Airbusa. Beluga XL, zdolna zabrać na pokład 50 ton ładunku o objętości aż 2200 m3, ma o 30% pojemniejszą ładownię niż jej poprzedniczka. Dzięki temu będzie mogła przewieźć jednocześnie dwa skrzydła Airbusa A350. Samolot będzie wykorzystywany do transportu części z rozsianych po całej Europie zakładów do Tuluzy we Francji, gdzie odbywa się końcowy montaż Airbusów.

Nowy samolot transportowy koncernu Airbus od razu zyskał sympatię, ponieważ jego kadłub przypomina… wieloryba. W ubiegłym roku Beluga XL odbył lot testowy i wkrótce zostanie wprowadzony do stałego użytku.

Widzowie godzinnego programu „Megasamolot” będą mieli możliwość wejścia do hali produkcyjnej, w której powstawał ten olbrzym. Poznają szczegóły techniczne, które umożliwiają tej maszynie przewożenie tak ogromnych ciężarów i zobaczą co wyróżnia ją na tle innych samolotów transportowych.

Zapraszamy do obejrzenia programu "Megasamol: Beluga XL". Premiera filmu już w czwartek 7 listopada 2019 r. o godz. 22:00 na kanale National Geographic.

Źródło: National Geographic Channel
comments powered by Disqus