Nowy sezon serii „Katastrofa w przestworzach” na kanale National Geographic

Katastrofa w przestworzach - miejsce zdarzenia (fot. National Geographic)

Najmniejsza usterka, rutyna czy zmęczenie mogą doprowadzić do śmierci setek osób. Scenariusze, których nikt nie mógł przewidzieć. Nowy sezon popularnej serii „Katastrofa w przestworzach” od dziś (28 stycznia) na kanale National Geographic.

Rozwiązanie każdej z przyczyn katastrof lotniczych sprawia, że latanie staje się bezpieczniejsze, a życie milionów pasażerów, którzy codziennie wsiadają do samolotów - lepiej chronione. Osiemnasta seria "Katastrofy w przestworzach" przyniesie kolejne analizy i zmagania śledczych, którzy postarają się ustalić, dlaczego doszło do wypadku.

Pierwszy odcinek nowej serii „Katastrofa w przestworzach” pt. "Śmiertelny wyścig” już w poniedziałek, 28 stycznia o godz. 21:00

W nowej serii zobaczymy między innymi legendę zawodów lotniczych Jimmy'ego Leewarda, który chce pobić swym P-51 Mustangiem rekord prędkości. Piloci sześciu jednosilnikowych maszyn z czasów II wojny światowej przygotowują się do wyścigu w Reno. Na trzynastokilometrowej trasie w kształcie elipsy samoloty osiągną prędkość ponad 700 km/h. Miejscowa legenda, Jimmy Leeward, chce pobić rekord prędkości swoim zmodyfikowanym P-51 Mustangiem. Jednak w połowie wyścigu maszyna nagle unosi dziób, wymyka się spod kontroli i rozbija na oczach zgromadzonych widzów. Aby ustalić przyczynę tragedii, śledczy zwrócą się o pomoc do przyjaciela pilota.

Będziemy również przyglądać się z bliska katastrofie, do której doszło 28 listopada 2016 roku. Samolot z brazylijską drużyną piłkarską Chapecoense miał wkrótce lądować na lotnisku w Kolumbii. Niestety nigdy nie doleciał na miejsce, a w katastrofie życie straciło 71 osób. Dlaczego maszyna rozbiła się kilkanaście kilometrów od lotniska?

Błąd ludzki? Niesprawna maszyna? Awaria? Uszkodzona część? Zaniedbania? A może kilka czynników, które wystąpiły jednocześnie i doprowadziły do katastrofy? Kiedy samolot znika z radarów, wpatruje się w nie cały świat. Kiedy okazuje się, że maszyna się rozbiła – wszyscy zadają sobie jedno pytanie: jak to się stało? Prześledźcie z nami działania ekspertów, którzy w serii “Katastrofa w przestworzach” postarają się rozwikłać zagadki najbardziej tragicznych zdarzeń na rynku lotniczym.

„Katastrofa w przestworzach” – premiery 10 odcinkowej serii w poniedziałki od 28 stycznia na kanale National Geographic.

Źródło: National Geographic Channel
comments powered by Disqus