"Alarm na lotnisku: Rzym" na kanale National Geographic

Alarm na lotnisku: Rzym (fot. National Geographic)

Na wielkich międzynarodowych lotniskach nie ma mowy o rutynie. Każdy dzień jest inny i w każdym momencie może się zdarzyć coś nieprzewidzianego.

Międzynarodowy port lotniczy Rzym Fiumicino im. Leonardo da Vinci jest największym lotniskiem we Włoszech. Port położony jest w miejscowości Fiumicino, ok. 30 km na południowy zachód od centrum włoskiej stolicy. Dysponuje czterema terminalami: T1, T2, T3 i T5. Obsługuje go ponad sto linii lotniczych rejsowych i tanich.

Przemyt narkotyków, fałszywe dokumenty, kradzieże w sklepach wolnocłowych to codzienność pracowników służb bezpieczeństwa na lotnisku Fiumicino. Międzynarodowy port lotniczy kryje za sobą wiele ciemnych tajemnic. Służby mundurowe i personel obsługujący najruchliwsze lotnisko we Włoszech pracują przez całą dobę, by zapewnić bezpieczeństwo podróżującym pasażerom. Policjanci robią co w ich mocy, by powstrzymać szmuglerów i zapobiec nielegalnej imigracji do Unii Europejskiej. Osiem godzinnych odcinków serii pokazuje codzienność doskonale wyszkolonych służb, które czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem na włoskim lotnisku.

W miniony poniedziałek fani lotnictwa mogli zobaczyć pierwszy odcinek, w którym na lotnisku Fiumicino w Rzymie policjanci zatrzymali kobietę z tajemniczą paczką. Funkcjonariusze podejrzewali, że pasażerka przewozi kokainę. Przed nami jeszcze siedem odcinkuw tej serii. Premiery w poniedziałki o godz. 22.00 w National Geographic. A w nich:

• 13 września (odcinek 2) "Przemytnik z powołaniem"– student teologii z Peru twierdzi, że przyleciał zwiedzić Watykan. Zaszyte w jego koszuli paczuszki zdradzają jednak prawdziwy cel podróży.

• 20 września (odcinek 3) "Rzymskie walentynki" – pewien Brazylijczyk twierdzi, że przyleciał, by spędzić walentynki z ukochaną. Funkcjonariusze lotniska sądzą jednak, że pasażer coś ukrywa.

• 27 września (odcinek 4) "Karnawał z kokainą" – jeden z pasażerów z Brazylii twierdzi, że przyjechał do Włoch, by obejrzeć karnawał w Wenecji. Bagaż mężczyzny budzi jednak podejrzenia celników.

• 4 października (odcinek 5) "Święci i grzesznicy" – na lotnisko Fiumicino przybywa papież. Jeden z pasażerów próbuje przemycić heroinę w butach. Para z Turcji boi się, że nie zdąży na ślub córki.

• 11 października (odcinek 6) "DJ przemytnik" – na lotnisku Fiumicino policjanci zatrzymują didżeja, który wybiera się za granicę. Funkcjonariusze sądzą, że w jego bagażu są nie tylko płyty.

• 18 października (odcinek 7) "Przesyłka specjalna" – policja przeprowadza rewizję włoskiego żigolo. Pasażerowie z Albanii dezorganizują pracę służb. Na lotnisku zostaje ogłoszony alarm bombowy.

• 25 października (odcinek 8) "Potencjalne zagrożenie" – na lotnisku Fiumicino policjanci przeszukują bagaż mężczyzny, który miał kontakt z materiałami wybuchowymi, i demaskują przemytnika kokainy.

Zapraszamy do obejrzenia filmu "Alarm na lotnisku: Rzym" na kanale National Geographic. Premiery w poniedziałki o godz. 22:00.

Źródło: National Geographic Channel
comments powered by Disqus