"Alarm na lotnisku: Peru i Brazylia" w maju na kanale National Geographic

Program "Alarm na lotnisku" (fot. National Geographic)

W sobotę, 9 maja, o godzinie 15:00 fani lotnictwa będą mogli zobaczyć pierwszy z czterech odcinków filmu pt. "Alarm na lotnisku" na kanale National Geographic.

W tym sezonie lądujemy na międzynarodowych lotniskach – peruwiańskim Jorge Chavez w Limie oraz Guarulhos w brazylijskim Sao Paolo – głównych węzłach lotniczych Ameryki Łacińskiej. Wyzwaniem dla służb bezpieczeństwa jest tu handel kokainą. Policja antynarkotykowa pracuje 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Połknięte torebki z kokainą, ubrania nasączone narkotykami, ukryte przegródki – tak handlarze, choć nieskutecznie, próbują przechytrzyć pograniczników. Ich działania będzie można obserwować z pierwszej ręki poprzez dostęp do tajnych obszarów lotniska.

Przyłapany na przemycie kokainy mężczyzna załamuje się, gdy musi poinformować matkę, że został aresztowany. Podróżny lecący do Hiszpanii próbuje przewieźć narkotyki w opakowaniach po produktach spożywczych. Policjanci zatrzymują parę, która usiłuje przemycić do Meksyku zwierzę. Jedna z pasażerek obawia się, że przewożony przez nią prezent może wpędzić ją w kłopoty. Są to oliwki z kokainą.

 

Na lotnisku w Limie trwa niekończąca się walka z przemytnikami narkotyków. Funkcjonariusze muszą odnaleźć podejrzanego, który ukrył się w nieoczekiwanym miejscu. Jeden z zatrzymanych okazuje się niezwykle pomysłowy – ilość kokainy znalezionej w jego walizce zaskakuje nawet doświadczonych agentów. Kolejny pasażer nie tylko połknął kapsułki z narkotykami, ale jeszcze się nimi okleił. Policjanci zajmują się też nietypowym przypadkiem uzależnienia od kofeiny.

 

Na międzynarodowym lotnisku Jorge Chavez w Limie, Peru, pracownicy ochrony pracują nad powstrzymaniem przepływu narkotyków z kraju. W tym odcinku rozwiedziona para zaprzecza, że podróżuje razem, ale okazuje się, że posiadają identyczne torby wypełnione kokainą. W innym przypadku służby znajdują woreczek z białym proszkiem, ale test wykazuje, że to nie kokaina. Pogranicznicy decydują się jednak szukać jej głębiej. W wyniku kontroli odkrywają, że podejrzany ukrywa kokainę w rękojeściach swojego bagażu podręcznego. Służby zatrzymują też mężczyznę, u którego znaleziono ponad 35 kapsułek z kokainą w brzuchu.

 

Funkcjonariusze aresztują człowieka z paczkami z żywnością, po brzegi wypełnionymi kokainą. Służby podejrzewają, że być może ukrywa ich jeszcze więcej. Starsza kobieta zostaje zatrzymana z narkotykami ukrytymi w ściankach jej torby. Służby zwracają uwagę na kobietę, która przewozi w walizce przesiąkniętą narkotykami paczkę. Zatrzymana przyznaje się, że została sprzedana do pracy za granicą jako prostytutka. Mężczyzna twierdzi, że narkotyki przyklejone do jego ciała są na własny użytek. Okazuje się, że długo poszukiwana przez turystę zaginiona walizka, zawiera kokainę.

Z czym jeszcze przyjdzie się zmierzyć służbom na lotniskach w Peru i Brazylii?

Zapraszamy fanów lotnictwa do obejrzenia pierwszego odcinka filmu "Alarm na lotnisku" na kanale National Geographic. Premiery w soboty od 9 maja o godz. 15:00.

Źródło: National Geographic Channel
comments powered by Disqus