Sukces Aeroklubu Polskiego w podsumowaniu roku 2015 w polskich związkach sportowych

Sukces Aeroklubu Polskiego w podsumowaniu roku 2015 w polskich związkach sportowych (fot. Nasze Igrzyska)

Portal Nasze Igrzyska podsumował osiągnięcia polskich związków sportowych w 2015 roku. Z podsumowania wyniak, że Aeroklub Polski i Polski Związek Kickboxingu są najlepsi.

Patrząc na rok 2015 tak jakby były to jedne wielkie Igrzyska możemy dokonać również pewnych podsumowań w naszych związkach sportowych. Najlepiej i najbardziej optymalnym sposobem na porównanie osiągnięć w naszych związkach sportowych będzie również porównanie osiągnięć w imprezach, które możemy zjednoczyć, czyli wszystkie najważniejsze zawody światowe w kategorii tej najważniejszej, czyli seniorów.

Polska zdobyła w takich zawodach aż 333 medale lub miejsca w pierwszej trójce. Dorobek ten zawdzięczamy jak się okazuje 52 naszym związkom sportowym. Najwięcej złotych medali zdobył dla nas Polski Związek Kickboxingu, ale najwięcej medali w sumie Aeroklub Polski! Dla uśrednienia jakości medali z ilością mamy tutaj znowu wprowadzoną prostą i łatwą punktację, w której najlepiej wypada Aeroklub Polski! Brawo! Gratulacje dla naszego jednego z największych związków sportowych i jednego z najbardziej zasłużonego w sukcesy sportowe. Brawa i gratulacje również dla Polskiego Związku Kickboxingu i pozostałych 50 naszych związków czy stowarzyszeń, które w mniejszy czy większy sposób przyczyniły się do naszego ogromnego dorobku medalowego w roku 2015.

Poniżej przedstawiamy ranking medalowy polskich związków sportowych w 2015 roku:

Źródło: Nasze Igrzyska
comments powered by Disqus