Przejdź do treści
Pirotechnik Straży Granicznej (fot. nadwislanski.strazgraniczna.pl)
Źródło artykułu

40 osób nie odleciało lotniska Warszawa-Modlin

15 osób do Wiednia i 25 do Pragi nie odleciało 8 listopada br. z nowodworskiego lotniska Warszawa-Modlin. Przyczyną konieczności zmiany planów podróży przez 40 osób był bagaż pozostawiony na parkingu przed terminalem.

Po otrzymaniu informacji o podejrzanym bagażu, znajdującym się na parkingu na wysokości strefy przylotów, natychmiast na miejscu zjawili się funkcjonariusze-pirotechnicy z Interwencyjnego Zespołu Minersko-Pirotechnicznego Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin. Podejrzanym bagażem okazała się walizka.

W celu ustalenia właściciela bagażu, rozpytano osoby znajdujące się w pobliżu miejsca oraz nadano przez rozgłośnie komunikaty z prośbą o zgłoszenie się jej właściciela, jednak bez rezultatu. W związku z tym podjęto decyzję o przeprowadzeniu ewakuacji, a następnie rozpoznania pirotechnicznego pozostawionej zguby. Po wyznaczeniu strefy zagrożenia obejmującej halę ogólnodostępną w części przylotów wraz z nitkami dojazdowymi do terminala oraz strefę parkingu.

Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych przystąpiono do rozpoznania walizki – wynik negatywny. Wewnątrz znajdowały się rzeczy osobiste. Czynności minersko-pirotechniczne nie spowodowały opóźnień w operacjach lotniczych. W związku z rozpoznaniem ewakuowano łącznie około 200 osób a 40 nie mogło kontynuować podróży. Właściciela bagażu nie ustalono.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony