Przejdź do treści

Wrocław: Interwencja na pokładzie samolotu

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach „pomogli” niesfornemu pasażerowi opuścić pokład samolotu.

Wczoraj (22 września) służba dyżurna Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach otrzymała informację o podróżnym, który na pokładzie samolotu przylatującego z Londynu nie stosował się do poleceń załogi. Mężczyzna nie reagował na polecenia wydawane przez załogę oraz kapitana statku powietrznego przez co stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu.

Powodem nieporozumienia był sprzeciw pasażera przed założeniem maseczki i wypełnieniem karty lokalizacyjnej.

Po wylądowaniu samolotu na wrocławskim lotnisku na jego pokład weszli wyspecjalizowani w podejmowaniu działań na pokładach statków powietrznych funkcjonariusze Straży Granicznej z Zespołu Interwencji Specjalnych. 45-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego został wyprowadzony z pokładu samolotu w kajdankach.

Pasażer przyznał się, że nie wykonywał poleceń kapitana statku powietrznego. Wprawdzie po przemyśleniu zdecydował się na wypełnienie karty lokalizacyjnej, jednak za naruszenie przepisów ustawy prawo lotnicze został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony