Przejdź do treści

W dalszym ciągu podróżni łamią zasady kwarantanny domowej

W minionym tygodniu funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy oraz we Wrocławiu-Strachowicach ujawnili kolejne przypadki złamania zasad kwarantanny związanej z epidemią koronawirusa.

Od 23 do 29 czerwca w trakcie czynności służbowych, związanych z odprawą graniczną, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy ujawnili, że aż 25 podróżnych usiłowało wylecieć z naszego kroju, pomimo ciążącego na nich obowiązku przebywania na kwarantannie. Wśród nieprzestrzegających tych obostrzeń było 13 Polaków, 7 obywateli Ukrainy, 4 Brytyjczyków oraz Belg. Zgodnie z art. 116 § 1a kodeksu wykroczeń wszystkie osoby zostały ukarane mandatami karnymi, a ich dane przekazane policji i sanepidowi. 

Również na wrocławskim lotnisku funkcjonariusze Straży Granicznej ujawniali niezdyscyplinowane osoby. Tam podczas obowiązkowej kwarantanny udawało się w podróż 13 osób – 5 Polaków, 6 Brytyjczyków i 2 obywateli Ukrainy. Niedoszli podróżni ukarani zostali mandatami karnymi. 

W dalszym ciągu Straż Graniczna apeluje, aby osoby planujące podróż zagraniczną upewniły się, czy nie został nałożony na nie obowiązek odbycia izolacji domowej lub kwarantanny, lub czy po uzyskaniu negatywnego testu ten obowiązek został już zdjęty. Ponadto Straż Graniczna przypomina, że osoby objęte izolacją w warunkach domowych lub kwarantanną mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem oraz stosowania się do zaleceń służb sanitarnych.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony