Przejdź do treści
Promocja Straży Granicznej na nowodworskim lotnisku

Promocja Straży Granicznej na lotnisku w Modlinie

12 maja, na nowodworskim lotnisku Warszawa-Modlin, miejscowi funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie z funkcjonariuszami z komendy oddziału promowali naszą formację wśród pasażerów.

Wydarzenie na nowodworskim lotnisku zapoczątkowało cykl imprez towarzyszących obchodom 25-lecia powstania Straży Granicznej, które odbędą się na wszystkich lotniskach, gdzie pracują funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Była to doskonała okazja do zapoznania pasażerów i osób towarzyszących ze specyfiką służby w Straży Granicznej, wykonywanymi zadaniami,  jak i ze sprzętem będącym na jej wyposażeniu.

Osoby zainteresowane mogły się też dowiedzieć w jaki sposób można wstąpić do służby w naszej formacji. Funkcjonariusze Straży Granicznej zaprezentowali sprzęt będący na wyposażeniu Placówki taki jak roboty pirotechniczne, kombinezon pirotechniczny i wiele innych. Przewodnicy psów służbowych mogli też zaprezentować umiejętności doskonale wyszkolonych „czworonożnych funkcjonariuszy”.  Na wystawionym stoisku można było otrzymać ulotki informacyjne jak i porozmawiać z funkcjonariuszami o ich codziennej służbie.

Wydarzenie to zbiegło się z odprawieniem milionowego pasażera w tym roku. Natomiast od początku działalności nowodworskiego lotniska odprawiono już prawie siedem milionów pasażerów. Tym samym port lotniczy Warszawa-Modlin jest piątym największym portem w Polsce, gdzie średnio odprawianych jest 8 tys. pasażerów dziennie.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony