Przejdź do treści

Kolejny pozostawiony na lotnisku bagaż był powodem ewakuacji podróżnych

Pozostawiony bez opieki bagaż, był przyczyną ewakuacji ponad 60 osób na lotnisku we Wrocławiu-Strachowicach.

13 grudnia funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę w placówce we Wrocławiu-Strachowicach zostali poinformowani o pozostawionej na parkingu torbie podróżnej. Pirotechnicy ze Straży Granicznej po oględzinach bagażu i wyznaczeniu bezpiecznej strefy przeanalizowali zagrożenie oraz sprawdzili monitoring.

Bagaż został uznany jako mogący stworzyć zagrożenie, dlatego zwołany z tego powodu Sztab Kryzysowy zdecydował o ewakuacji parkingu C znajdującego się na przeciwko terminala. Ewakuowano także podróżnych znajdujących się na przyległym terenie, a na czas działań minersko – pirotechnicznych zamknięto trzy drogi dojazdowe.

Rozpoznanie minersko – pirotechniczne bagażu pozwoliło uznać, że bagaż jest bezpieczny. W pozostawionej torbie znajdowały się rzeczy osobiste.

Działania minersko – pirotechniczne zaangażowały 6 funkcjonariuszy Straży Granicznej oraz 6 pracowników SOL. Podczas akcji ewakuowano ponad 60 osób.

Straż Graniczna apeluje do podróżnych o rozwagę i niepozostawianie bez opieki bagaży, a także zwrócenie baczniejszej uwagi na tych, którzy przyczyniają się do tego typu utrudnień. Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem szeregu procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego. Za pozostawienie bagażu bez opieki grozi mandat w wysokości 500 zł, natomiast zarządzający lotniskiem może dochodzić od osoby odszkodowania związanego z kosztami przeprowadzonej akcji i związanymi z tym utrudnieniami na lotnisku.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony