Przejdź do treści
Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych Straży Granicznej na lotnisku we Wrocławiu (fot. nadodrzanski.strazgraniczna.pl)

Interwencje na pokładzie samolotu

Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach „pomogli” niesfornym pasażerom opuścić pokład samolotu.

W piątek służba dyżurna Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach otrzymała informację o podróżnym, któremu kapitan statku odlatującego do Reykjaviku odmówił dalszej podróży. Kapitan statku oświadczył, iż od pasażera jest wyczuwalna woń alkoholu i nie wykonuje on poleceń załogi i swoim zachowaniem stwarza zagrożenie dla innych podróżnych. 45-letni mężczyzna był agresywny i wulgarny nawet w obecności funkcjonariuszy SG i nie stosował się do wydawanych poleceń. Zastosowano wobec nietrzeźwego mężczyzny środki przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających i kajdanek. Wezwany na miejsce patrol Policji stwierdził, że mężczyzna ma 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został przewieziony do Wrocławskiego Ośrodka Pomocy Osobom Nietrzeźwym.

W tym dniu funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych interweniowali jeszcze wobec dwóch awanturujących się pasażerów znajdujących się na pokładzie samolotu odlatującego do Leeds. Mężczyźni swoim zachowaniem zakłócali porządek na pokładzie samolotu i nie stosowali się do poleceń wydawanych przez załogę. Na pokład weszli wówczas wyspecjalizowani w podejmowaniu działań na pokładach statków powietrznych funkcjonariusze Straży Granicznej z Zespołu Interwencji Specjalnych. 32 i 42-letni mężczyźni zostali wyprowadzeni z pokładu samolotu. Za naruszenie przepisów ustawy prawo lotnicze zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 200 zł.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony