Wystawa bezzałogowych systemów latających

BSL

Bezzałogowe Systemy Latające to zdalnie sterowane bądź autonomiczne samoloty, śmigłowce i inne statki powietrzne, a także rakiety, satelity i sondy kosmiczne, które bez pilota na swoim pokładzie potrafią wykonać skomplikowaną i niebezpieczną pracę. W chwili obecnej bezzałogowce znane są z operacji militarnych (drony).

Niewielu wyobraża sobie, że już za moment będzie można zamówić bezzałogowca, aby udokumentować szkody powstałe w wyniku zalania przydomowego ogródka. Na wystawie zaprezentowane zostaną innowacyjne konstrukcje opracowane na polskich uczelniach, w instytutach badawczych i firmach prywatnych. Rozwiązania te z powodzeniem mogą konkurować z podobnymi powstałymi na świecie. Produkować je może rodzimy przemysł.

Potwierdzeniem możliwości polskiej myśli technicznej są osiągnięcia polskich studentów, którzy wielokrotnie zajmowali pierwsze miejsca w odbywających się w Stanach Zjednoczonych zawodach AeroDesign. Na wystawie zostaną zaprezentowane konstrukcje, które w tym roku rywalizują o miano najlepszych na świecie.

Atrakcją dla najmłodszych i tych nieco starszych będą pokazy możliwości bezpilotowców (sobota i niedziela). Będą one musiały pokonać specjalny tor przeszkód. Patronat naukowy nad imprezą objęli: dziekan Wydziału Mechanicznego, Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Jerzy Banaszek oraz dyrektor Instytutu Lotnictwa dr inż. Witold Wiśniowski.

Współorganizator: Liga Przyjaciół Polskiego Lotnictwa

Wystawa bezzałogowych systemów latających odbędzie się w dniach 22-27 maja  2012 r. w Muzeum Techniki 

Krótka historia Bezzałogowych Systemów Latających


Regulamin Konkursu dla studentów i absolwentów na najlepszą pracę dyplomową z dziedziny Bezzałogowych Systemów Latających

Źródło: Muzeum Techniki
comments powered by Disqus