Wielki Piknik Małego Lotnictwa

Wielki Piknik Małego Lotnictwa

Od 26 maja 2014 w warszawskim Muzeum Techniki i Przemysłu NOT można oglądać dwie wystawy: "Warszawskie Modelarnie Lotnicze" oraz "Okęcie - stolicą polskiego lotnictwa", prezentowane w ramach Wielkiego Pikniku Małego Lotnika.

Ponadto serdecznie zapraszamy modelarzy na Otwarte Forum Warszawskich Modelarzy a dzieci i młodzież w Dniu Dziecka na niesamowitą przygodę podczas Zawodów Małych Śmigłowców Zdalnie Sterowanych.

Na wystawie "Warszawskie Modelarnie Lotnicze" prezentowane są modele (ponad 100 egzemplarzy), stworzone przez modelarzy z Warszawy i okolic, wprawią w zachwyt wszystkich miłośników lotnictwa. Zwiedzający mogą zobaczyć modele latające (w tym RWD-10 o rozpiętości skrzydeł aż 3,5 metra), redukcyjne, ultralekkie, szybowce, latawce, dioramy i wiele innych.

Klub Miłośników Modelarstwa Redukcyjnego "Pancelot" i Klub Modelarstwa Plastykowego "Śmigiełko" przedstawiają cały ciąg technologiczny budowy modelu redukcyjnego: od zestawu w pudełku aż do gotowej makiety.

Historia i współczesność instytucji związanych z lotnictwem w Dzielnicy Włochy oraz biogramy lotników - patronów ulic tej dzielnicy przedstawiona jest na wystawie "Okęcie - stolicą polskiego lotnictwa".
 

Źródło: Muzeum Techniki
comments powered by Disqus