Przejdź do treści
Holowanie szybowca, fot. Newark
Źródło artykułu

10 sposobów na zbudowanie nalotu

Zapraszamy do lektury luźnego tłumaczenia artykułu "10 Ways Pilots Can Build Flight Time" zamieszczonego na portalu thebalancecareers.com

"Jeśli Twoim marzeniem jest wykonywanie zawodu pilota linii lotniczych, a posiadasz już licencję CPL i uprawnienia IR, to następnym priorytetem jest zdobycie odpowiedniego nalotu. Być może masz już wylatanych 350 godzin z minimum 1500 jakie są wymagane aby ubiegać się o stanowisko FO (w USA), ale także potrzebujesz co najmniej 50 godzin na wielosilnikowych statkach powietrznych. Wciąż musisz jednak wylatać wiele godzin, ale jest to wykonalne i istnieje wiele sposobów na osiągnięcie tego celu.

1 holowanie banerów

Holowanie banerów może nie być efektownym zajęciem, ale jest dobre dla początkujących pilotów, ponieważ nie wymaga, aż takiego doświadczenia.

2 holowanie szybowców

Można rozważyć zostanie pilotem samolotu holującego szybowce. To również świetny sposób na doskonalenie umiejętności, ponieważ piloci holujący muszą bezpiecznie nauczyć się latać własnymi samolotami, a także być świadomi zachowania się szybowca na holu.

3 wynoszenie skoczków


Dla osób posiadających licencję CPL wynoszenie spadochroniarzy jest popularną opcją umożliwiającą zbudowanie nalotu. Podobnie jak w przypadku pilotów holujących, muszą jednocześnie skupiać się na bezpieczeństwie swojego samolotu, jak i przewożonych spadochroniarzy.

4 loty widokowe

Bardziej rutynową pracą dla świeżych pilotów z licencją CPL jest wykonywanie lotów widokowych. W USA popularny w tym względzie jest Wielki Kanion i Hawaje.

5 fotografia lotnicza

Wykonywanie fotografii lotniczej nie jest tak powszechnym zajęciem, jak niektóre inne opcje budowania nalotu, ale również może być satysfakcjonujące. Zwykle wymaga wykonywania wolnych i niskich lotów nad interesującymi obszarami lub nad nieruchomościami należącymi do klienta.

6 praca na lotnisku

Wynajęcie samolotu jest jednym z bardziej popularnych sposobów na uzyskanie nalotu. Praca na lotnisku sprawi, że znajdziesz się w pobliżu wynajmowanego samolotu przez dłuższy czas, a dzięki kontaktom może pomóc obniżyć stawkę za wynajem, nawet na czas całego szkolenia.

7 przebywanie na lotnisku w wolnym czasie

Przebywanie na lotnisku to jeden z najlepszych sposobów na znalezienie się na pokładzie samolotu, szczególnie dla pilotów z niedawno uzyskaną licencją turystyczną. Często piloci i właściciele samolotów po prostu szukają kogoś, kto dotrzyma im towarzystwa, i zaoferują przelot. Ale trzeba być we właściwym miejscu i we właściwym czasie.

8 safety pilot

Znajomi piloci czasami potrzebują tzw. safety pilots, aby ci od czasu do czasu latali z nimi, na zasadzie drugiej pary oczu na pokładzie.

9 dzielenie się kosztami lotu

Nie powinno być problemem znalezienie kogoś, z kim można wspólnie latać i dzielić związane z tym koszty. Co ważne, obaj piloci mogą jednocześnie budować nalot, ale za połowę stawki.

10 siły powietrzne


Służba w armii jest dobrą opcją jedynie dla tych, którzy są przygotowani na ciężką pracę i poświęcenie kilku lat życia, aby żyć według rygoru tam panującego. Jeśli marzysz o pracy w liniach lotniczych, to wcześniejsza kariera w wojsku może to zncznie przybliżyć".
 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony