Przejdź do treści
Źródło artykułu

Zwiedzaj Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie z przewodnikiem

Specjalnie z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego proponujemy zwiedzanie Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie w formie zorganizowanej wizyty i poznawania historii lotnictwa z towarzyszeniem przewodnika muzealnego.

Przewodnik będzie czekał na zwiedzających o godzinie 11.00 (oprowadzanie będzie trwało 1 godzinę- do 12.00) oraz o godzinie 14.00 (oprowadzanie będzie trwało 1 godzinę- do 15.00).

Co zobaczymy z przewodnikiem:
- wystawę stałą: „Historia polskiego lotnictwa wojskowego”
- wystawy czasowe: „315 Dywizjon Myśliwski Dębliński” oraz „Niebo nad Brytanią. Polskie Siły Powietrzne w 80-tą rocznicę Bitwy o Anglię”

Skorzystanie z tej formy zwiedzania, wymaga dokonania wcześniej rezerwacji, tel. 261 519 462, e-mail: rezerwacja@muzeumsp.pl (prosimy o kontakt: od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00-15.00). Zapisy przyjmujemy do 19 lutego 2021 r.

następnie: przyjdź do muzeum, kup bilet wstępu i dołącz do grupy. Oprowadzenie po ekspozycji będzie bezpłatnym dodatkiem do biletu wstępu.


z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, maksymalna ilość osób w grupie: 10 osób.

Muzea odgrywają rolę pośredników między dziedzictwem przeszłości a widzami, próbując pokonać dystans czasowy i kulturowy. To właśnie w Muzeum publiczność spotyka się z dziedzictwem oraz jego interpretacją skierowaną do możliwości i potrzeb odbiorcy. W tej interpretacji i zaspokojeniu potrzeby ciekawości i poszerzenia wiedzy pomagają muzealni przewodnicy- edukatorzy.

Dzień Przewodnika daje możliwość do bliższego spotkania z publicznością, a publiczności z kolei pozwala zapoznać się w znacznie szerszym niż zazwyczaj zakresie z zadaniami i specyfiką pracy przewodników muzealnych.

W dobie pandemii i znacznego ograniczenia ruchu usług turystycznych, pragniemy dać możliwość turystom kontaktu z przewodnikami na co dzień oprowadzającymi widzów w Muzeum.

Nowe otwarcie muzeum to okazja do szerszego i bezpośredniego kontaktu z realnymi obiektami historycznymi, poza wirtualną rzeczywistością.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony