Od 4 maja wystawy stałe i czasowe w Muzeum Sił Powietrznych otwarte dla widzów

Pracownicy Muzeum Sił Powietrznych zapraszają zwiedzających (fot. muzeumsp.pl)

Od 4 maja 2021 roku wystawy stałe i czasowe w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie będą dostępne w pełnym zakresie dla publiczności.

Muzeum zmienia czas na letni i zaprasza od wtorku do piątku w godzinach 9:00-17:00 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10:00-18:00.

Polecamy szczególnie wystawę: Niebo nad Brytanią. Polskie Siły Powietrzne w 80-ta rocznicę Bitwy o Anglię, której prezentacja została przedłużona. Przypomnijmy, że Wystawa prezentuje udział polskich pilotów w Bitwie o Anglię – służących w jednostkach brytyjskich oraz polskich Dywizjonach, z uwzględnieniem przebiegu bitwy od 10 lipca do 31 października 1940 roku, jak również jej znaczenia dla dalszego przebiegu konfliktu w Europie podczas II wojny światowej.

Do zwiedzania udostępnione będą również 2 statki powietrzne: samolot Jak-40 oraz śmigłowiec Mi-6A.

Od 7 maja Muzeum Sił Powietrznych otwiera także swój oddział w Koszalinie – Muzeum Obrony Przeciwlotniczej.

Muzealnicy czekają na widzów od piątku do niedzieli w godzinach 10:00-16:00.

Pracownicy Muzeum polecają uwadze zwiedzających wystawy: 100-lecie Viktorii Warszawskiej oraz Symbole żołnierskiej chwały zaklęte w ryngrafach i pamiątkowych grawertonach.

Do zwiedzania udostępniony będzie również samolot Jak-40.

Nadal obowiązuje stan epidemii, a zatem podczas wizyty w Muzeum zwiedzjący proszeni są o zastosowanie się do  procedur związanych z profilaktyką zakażeń wirusem SARS CoV-2.

Muzeum działać będzie w oparciu o obowiązujące w kraju wskazania dotyczące zasad bezpieczeństwa i ograniczeń w stanie epidemii COVID-19 oraz zaktualizowane „Wytyczne dla muzeów, galerii sztuki  w stanie epidemii COVID-19” przedstawione przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  • w budynku wystawienniczym będzie mogło przebywać jednocześnie do 40 osób, przy jednoczesnym utrzymaniu dystansu (minimum 1,5 m),
  • w hangarze będzie mogło przebywać jednocześnie do 40 osób, przy jednoczesnym utrzymaniu dystansu (minimum 1,5m),
  • na ekspozycji plenerowej będzie mogło przebywać jednocześnie do 40 osób, przy jednoczesnym utrzymaniu dystansu,
  • zwiedzających będzie obowiązywać jeden kierunek zwiedzania,  aby zapewnić utrzymanie bezpiecznego dystansu od innych zwiedzających (minimum 1,5 m),
  • podczas zwiedzania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust, zarówno w salach wystawowych, hangarze, jak i na ekspozycji plenerowej,
  • bezpośrednio przed zwiedzaniem należy zdezynfekować ręce. Zachęcamy także do noszenia rękawiczek,
  • bezpieczny dystans obowiązuje także w kasie biletowej i w sklepie muzealnym– przy kasie może przebywać tylko jedna osoba,
  • zwiedzanie grupowe jest zabronione do odwołania,
  • rekomendujemy korzystanie z kart płatniczych,
  • zasady zwiedzania, jakie obowiązywały do tej pory, nadal obowiązują: nie dotykamy eksponatów, gablot i elementów wystawy.
Źródło: Muzeum Sił Powietrznych
comments powered by Disqus