Nowy system informacji wizualnej w Muzeum Sił Powietrznych

Nowy system informacji wizualnej w Muzeum Sił Powietrznych, fot. MSP

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych odbiorców wprowadziliśmy nowy system informacji wizualnej opisującej eksponaty wielkogabarytowe prezentowane na wystawie plenerowej w Muzeum Sił Powietrznej w Dęblinie.

Nowe tablice informacyjne ulokowane zostały w stelażach ze stali kwasoodpornej, co pozwala nam mieć nadzieję na ich długowieczność. Forma tablicy inspirowana była kokpitem pilota, stąd wszelkie skojarzenia związane z wnętrzem statku powietrznego są w pełni uzasadnione.

Dzięki nawiązanej współpracy z historykami i specjalistami lotniczymi, udało nam się odtworzyć „cykl życia” naszych muzealiów, ich miejsca stacjonowania i szczegółowe informacje o modyfikacjach jakim były poddawane. Te informacje znajdziecie Państwo w formie graficznej na tablicach.

Uzupełnieniem tablic opisowych bezpośrednio przy eksponatach jest baza zbiorów dostępna na muzealnej stronie internetowej.


Najważniejsze informacje zostały umieszczone w warstwie tekstowej – ciekawostki, które ze względów technicznych nie mieszczą się na tablicach, trafiły na dedykowaną każdemu eksponatowi stronę internetową. Informacje te można z łatwością uzyskać podczas zwiedzania- przy pomocy własnego Smartfona: skanując kod QR, który prowadzi prosto do zasobów internetowych.

instrukcja: Wszystko co potrzebujemy  to smartfon z wgraną aplikacją do ich odczytu.  Aplikacja otwiera się w trybie aparatu, wypatrując w polu widzenia kodu QR. Przykładamy więc kamerę bezpośrednio nad kod, który chcemy odczytać. Aplikacja lokalizuje pozycję kodu. Następnie pojawia się na ekranie zawarta w nim treść. Jest to link do strony www.muzeumsp.pl. Po naciśnięciu linku jesteśmy przekierowywani do szukanej treści.


Jeśli ktoś z Państwa posiada dodatkowe, unikalne informacje, zdjęcia, bądź doświadczenia związane z, którymś z naszych eksponatów prosimy o podzielenie się nimi z naszymi odbiorcami. Chętnie wypełnimy treścią przygotowane miejsce. Ponawiamy apel o historię jednego eksponatu.

Prosimy o informację drogą elektroniczną do naszego koordynatora na adres: j.zagożdżon@muzeumsp.pl z dopiskiem w temacie „Historia jednego eksponatu”

Źródło: Muzeum Sił Powietrznych
comments powered by Disqus