Minister Sławomir Nowak na posiedzeniu Komisji Infrastruktury

MTBiGM

29 sierpnia br. odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Infrastruktury, zwołane w związku z upadkiem linii lotniczych OLT Express, w tym okoliczności przydzielenia przez ULC koncesji temu przewoźnikowi na przewozy lotnicze. W posiedzeniu uczestniczył Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak, Sekretarz Stanu Tadeusz Jarmuziewicz oraz p.o. Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego Tomasz Kądziołka.

Temat ten jest istotny, dotyczy strat finansowych i bolesnego doświadczenia dla branży lotniczej w Polsce – powiedział Minister Sławomir Nowak rozpoczynając debatę. Jak dodał, polski rynek lotniczy funkcjonuje na podstawie przepisów europejskich i krajowych, tj. unijnych dyrektyw i ustawy Prawo lotnicze. Minister podkreślił, że Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej zadziałały szybko i profesjonalnie na doniesienia o nieprawidłowościach w działalności OLT Express. Skutkowało to odebraniem przewoźnikowi koncesji na wykonywanie przewozów lotniczych.

Minister Sławomir Nowak podkreślił, że liczy na ponadpartyjne poparcie w dokonaniu zmian w Prawie lotniczym, które uszczelnią obszar kontroli finansowej realizowanej przez ULC.

Minister Nowak przekazał informację, że w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, na jego wniosek, odbywa się kontrola wydawania koncesji. Podkreślił, że czeka na wnioski pokontrolne, w zależności od których będą wyciągane konsekwencje, w tym personalne.
 

Źródło: MTBiGM
comments powered by Disqus

Komentarze

Te posiedzenia, to faktycznie ciężkie otępiające zajęcia.

Taki, np. Marcin P. to się aż na trzymiesięczne posiedzenie załapał.